اموزش بافت پتو همراه براي ني ني

اموزش بافت پتو همراه براي ني ني مدل پالتو براي ني ني ها ninibaft.ir – نی نی بافت بافت مقنعه براي ني ني نی نی لازم:فروشگاه سیسمونی،لوازم بهداشتی … ژاکت نوزاد از یقه – baftanii.rozblog.com مدل هاي پتوي بافتني براي ني ني جون – صفحه 1 پتو بافت مادرکر – نی نی من – niniyeman.com آموزش بافت پتوی نوزاد (قلاب بافی) آموزش قلاب بافي | بافت پتو براي نوزاد + تصوير • …

آموزش بافت پتوی قلاب بافی

قلاب بافی یکی از هنرهای بسیار راحت اما در عین حال خیلی زیبا و کارآمد هست.

برای اثبات حرفم، براتون آموزش یک پتو رو در نظر گرفتم، که خیلی خیلی راحته. در بافتش، فقط زنجیره مورد نیاز هست و پایه بلند. یعنی اگر شما فقط و فقط این دو نوع بافت رو که خیلی هم ساده و ابتدایی هستن، بلد باشید، می تونید به راحتی، این پتوی زیبا رو ببافید و حتی از این الگو، برای بافتن چیزهای دیگه مثل کیف، رومیزی، روتختی، ساک وسایل بچه و… استفاده کنید.

برای شروع، به نقشه ی کار دقت کنید که البته تاکید می کنم بسیار راحته.

 

اموزش بافت پتو همراه براي ني نيدر ابتدا شما چند زنجیره می زنید و یک دایره ایجاد می کنید. بعد هم، سه زنجیره به جای اولین پایه بلند رج، و بعد دو پایه بلند در کنارش. بعد دو زنجیره، سه پایه بلند، دو زنجیره، سه پایه بلند…

برای رج بعد، بین هر سه پایه بلند، باید یک زنجیره بزنید، به جز پایه بلند هایی که در گوشه قرار می گیرن. به نقشه دقت کنید.

اموزش بافت پتو همراه براي ني ني

طبق نقشه یک رج رو که تمام کردید، برید سر وقت رج بعدی. همین سیکل و الگو، مدام در هر رج تکرار می شه. در واقع، شما در حین بافت، به هیچ الگویی نیاز ندارید. چون رج دوم، نقشه رو کامل حفظ می شید و دیگه نیازی بهش ندارید. برای همین تاکید کردم این نوع بافت، بسیار راحته. فقط دقت کنید برای اینکه گوشه ها، حالت مربعی به خودشون بگیرن، باید بعد از سه پایه بلند، دو زنجیره بزنید، بعد سه پایه بلند دیگه. حتما در هر گوشه ای این کار، طبق نقشه باید انجام بشه. به این روش هم در هر رج، دانه های مورد نیاز اضافه می شه و هم حالت مربعی طرح، حفظ می شه و شکل دایره به خودش نمی گیره.

اموزش بافت پتو همراه براي ني ني

بسته به سلیقه ی خودتون می تونید هر رج، نخ رو کور کنید و برای بافت رج بعدی، از رنگ دیگری استفاده کنید. یا هر چند رج رو با یک رنگ ببافید. من سعی کردم از رنگ های شاد استفاده کنم. سه رنگ اصلی که دوست داشتم بیشتر توی کار نمود داشته باشن، بنفش، سبز و نارنجی بود. شما هم بر اساس سلیقه ی خودتون، از رنگ های دلخواه استفاده کنید.

اموزش بافت پتو همراه براي ني ني

بر اساس کلفتی یا نازکی کاموا، باید به قدری ببافید که اندازه ی پتو، حدود نود الی صد سانتی متر بشه. البته باز هم این اندازه، به سلیقه ی خودتون بستگی داره. حتی می تونید با این سبک بافت، یک رو تختی برای تخت خودتون ببافید.

عکسی از نمای نزدیک بافت گذاشتم تا کاملا متوجه تعداد پایه ها و شکل اصلی کار بشید.

اموزش بافت پتو همراه براي ني ني

اموزش بافت پتو همراه براي ني ني

سرانجام وقتی بافت پتو کامل شد، دورش رو به هر روشی که دوست دارید حاشیه بزنید.

اموزش بافت پتو همراه براي ني ني

این حرف تکراریه و قبلا هم اون رو گفتم. اما به نظرم، چیزی که خودمون با ذوق و سلیقه و هنر خودمون می بافیم، از گران قیمت ترین محصولات فروشگاه ها هم با ارزش تره. نه اینکه بخوام شعار بدم و تلقین کنم. اگر واقعا تمیز ببافید و بتونید رنگ ها رو با هنرمندی کنار هم بچینید، در پایان کار بسیار ارزشمندی خواهید داشت که نمونه ش رو در هیچ فروشگاهی پیدا نخواهید کرد. ضمن اینکه اغلب کارهای آماده، دست باف نیستند و تولید ماشین های کارخانه ای هستند.

اموزش بافت پتو همراه براي ني ني

با این روش بافت که خیلی هم ساده هست، می تونید انواع و اقسام طرح ها و رنگ ها رو خلق کنید. حتی می تونید اون رو به صورت موتیف ببافید و به هم وصل کنید. برای اینکه با مدل های مختلف این طرح آشنا بشید، در زیر، چند نمونه رو براتون میذارم. امیدوارم لذت ببرید و طعم شیرین بافتنی رو تجربه کنید. چنانچه سوالی داشتید، خوشحال می شم بتونم کمک تون کنم.

اموزش بافت پتو همراه براي ني نياموزش بافت پتو همراه براي ني ني

اموزش بافت پتو همراه براي ني ني

اموزش بافت پتو همراه براي ني ني

اموزش بافت پتو همراه براي ني ني اموزش بافت پتو همراه براي ني ني

اموزش بافت پتو همراه براي ني نياموزش بافت پتو همراه براي ني ني

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *