بهترین مهد کودک همدان

جستجوی مهد کودک و مراکز … – mahdyab.ir وبی | بهترین مهد کودک در همدان ایران بهترین مهدکودک مشهد مهد کودک – مهدکودک و پیش دبستانی مونا ::بهترین مهد کودک شهرک آپادانا – شهرک اکباتان و … ::بهترین مهد کودک های تهران از نظر ساکنین محله های … شهريه دردسر جدید در مهدهاي كودك همدان / نظارت تنها … خبرگزاری فارس – فعالیت 175 مهد کودک در همدان لیست مهد کودک های ایران – صفحه 2 مهد کودک و پیش دبستانی – bartarinha.com
شرایط یک مهد کودک خوب

شرایط یک مهد کودک خوب

1.مهد کودک ها بهترین امکان را برای آموزش اولیه بسیاری از مفاهیم اجتماعی فراهم می آورند. طرح مفاهیم «رعایت حقوق دیگران»، «نظم»، «دادخواهی»، «وفاداری اجتماعی» و «همکاری» در چارچوب بازی ها و مثال های ساده یکی از راهبردهای خوب آموزشی است که باید در مهدکودک ها اجرا شوند و مربی با مهارت آموزشی خود به جاگیری ذهنی این مفاهیم و تبدیل آن به رفتار واقعی در کودک کمک کند. انجام یک کار گروهی مانند مجسمه سازی ساده یا یک سرود گروهی یا اجرای یک نمایشنامه به راحتی می تواند مورد استفاده مربی برای آموزش مفاهیم اجتماعی باشد.

2. مهدکودک های موفق، مهدهایی هستند که در کودکان ما روحیه تحقیق و بررسی را ایجاد کنند، پرورش دهند و آن را توسعه بخشند. به راحتی می توان علاقه مندی به تحقیق را در کودکان خود پرورش دهیم. کافی است مربیان مهد در هفته دو نوبت یک سؤال علمی از بچه ها بپرسند و به آن ها بگویند که به کمک پدر و مادر و آشنایان خود با صحبت کردن پاسخ آن سؤال را پیدا کنید و در کلاس آن را بیان کنید.

یک سؤال ساده مانند این سؤال که چه حیوانی هم در آب زندگی می کند و هم در خشکی؟ می تواند روحیه کنجکاوی کودک را برانگیزد. می توانیم این سؤالات را در دفترچه کودک بنویسیم و به او بگوییم به والدین خود نشان دهند و پاسخ آن ها را بشنوند، یاد بگیرند و بازگو کنند.

پاره ای از موارد را مربی می تواند به طور عملی انجام دهد، وقتی مهدکودک ها کودکان را عملاً در گیر فعالیت علمی می کنند، به راحتی علاقه مندی آن ها را به تحقیق و بررسی افزایش می دهند. تصور کنید که در یک مهد کودک یک باغچه کوچک باشد و چگونگی کاشت ورشد گیاهان را خود کودکان بررسی کنند.   

3. یکی دیگر از ویژگی هایی که یک مهدکودک خوب باید داشته باشد وجود مربیانی است که کودکان را واقعاً دوست داشته باشند و بازی با آن ها و سر و صدای آن ها مربی را خسته نکند. برای کودکان، مربی یا کمک مربی مهد کودک «جانشین مادر» خواهد بود که بسیاری از مواقع ترس ها و اضطراب های جدایی از والدین را از بین می برد و دلبستگی ایمن را در او به وجود می آورد.

4. یکی دیگر از ویژگی هایی مهدکودک خوب، غنای مهد کودک از وسایل و سرگرمی های آموزشی است. هر چند، تعدادی نقاشی روی در و دیوار مهد می تواند آن محیط را دلچسب و خوشایند سازد اما امکاناتی نظیر کتاب های آموزشی، فیلم و وسایل بازی باید متنوع و مرتبط با موضوع آموزشی باشد.

5. از شرایط دیگر مهدکودک های خوب فضای آموزشی بزرگ آن است. وجود مهد کودک های کوچک به دلیل مسایل مالی شاید برای مربیان و مدیران مهد با صرفه اقتصادی باشد، اما عوارض منفی دیگری نیز دارد. فضاهای کوچک برای کودکان خردسالی که پر جنب و جوش هستند دلزدگی به محیط آموزشی را به وجود می آورد. باید توجه کرد که پایه های علاقه مندی به مدرسه در مهد کودک ها گذاشته می شوند. از این رو فضا باید به اندازه ای باشد که امکان فعالیت را فراهم سازد.

6. از شرایط دیگر مهدکودک های موفق است. اگر مهدکودک ها و مربیان آن ها کمتر به بهداشت کودکان اهمیت می دهند باید نسبت به آن با جدیت برخورد کرد.

بسیاری از بیماری های فصلی به دلیل فضای آموزشی گروهی در مهدکودک ها به راحتی سرایت می یابد و رشد می کند. از این رو آموزش بهداشت و چگونگی این آموزش در مهدکودک ها باید با دقت از جانب والدین پیگیری شود.

نوشته شده در چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۱ساعت 16:21 توسط معلم| 3 نظر |

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *