ترکیبات ادویه کاچی

ادویه کاری چیست و چگونه میشود در خانه تهیه کرد؟ عطاری عرفان – طرز تهیه ادویه زایمان برای زنان تازه زا ادویه کاچی – tazearoos.takbb.com لذت آشپزی با هانی شف – کاچی (قیماق) آشنایی با روش تهیه‌ی زیره تو (کاچی بجنوردی) کاچی ادویه دار ( ادووالی قورماق ) – دادلی دوزلی ترکیبات ادویه کاری | شبکه خبری آموزشی گیاهان … ادویه کاری – آشپزخانه کوچک من خواص بی‌شمار ادویه کاری – tebyan.net طرز تهیه ادویه پلویی ایرانی

ادویه کاچی: زیره سیاه، زیره سبز، زنیان و بادیان(رازیانه)، هر کدام یک سیر(۷۵ گرم)؛ مغز قرص کمر، ۲ عدد؛ ناخنک، ۴۰ گرم؛ زردچوبه، یک قاشق غذاخوری؛ دارچین، زنجبیل و زعفران، به مقدار دلخواه.

طرز تهیه ی کاچی

ترکیبات ادویه کاچی
مواد اولیه :
آرد گندم و روغن از هر کدام 500 گرم
ادويه كاچي يك قاشق سوپخوري
شكر يك كيلوگرم
زعفران يك مثقال
آب 10 تا 12 ليوان
گلاب نصف ليوان

طرز تهيه:
آرد را مانند حلوا سرخ كنيد. شكر را با آب بجوشانيد تا آب شود، شربت را از صافي رد كرده و زعفران حل شده در آب جوش را با شربت مخلوط كنيد حرارت آرد سرخ شده را ملايم كرده و بعد شربت آماده شده را به تدريج داخل آرد سرخ شده بريزيد و مرتب هم بزنيد تا آرد كاملا صاف شود، بعد كاچي را بگذاريد آهسته بجوشد و به روغن بيفتد در صورتي كه مايه كمي غليظ شد، کمي آب به آن اضافه كنيد.

 نكته:
آرد كاچي را بايد كمتر از حلوا سرخ كرد و كافي است كه رنگ آن طلايي شود. مي توانيد به جاي آرد گندم از آرد برنج استفاده كنيد.
ادويه كاچي شامل ميخك، باديان ستاره اي، زنجبيل دارچين، تخم گشنيز، جوز هندي، زيره سبز و زيره سياه است تمام مواد بايد به يك مقدار با هم ساييده شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *