تزیین باگندم خشک

هنـــــــر تزیینــــــــــات – تزیینات باگندم خشک عسل و شكر – تزیینات – تزیینات باگندم خشک تزیینات باگندم خشکتزیین و چیدمان آشپزخانه … هنـــــــر تزیینــــــــــات – تزیینات باگندم خشک تزیین میوه های خشک و تنقلات شب یلدا گل خشک | گل ارایی گل های خشک شده تزئینی | ایران … گل آرایی با گل خشک و تزئین ظروف سفره آرایی،میوه آرایی،تزئین غذا،گل آرایی،آموزش … تزیین خوراکی ها – sofrehkhune.com آموزش گل آرایی | تزیین گل | سبد گل | حلقه گل | ایران …

دسته گل تزیینی با گندم خشک

تزیین باگندم خشک

با گندم های خشک گلدان های تزیینی زیبا بسازید . در این فصل سال زمین های گندم با ساقه های خشک آن ها زیبایی را به دامن صحرا بخشیده است . در این پست ایده ی تزیین ساده ولی بسیار زیبای این گندم های خشک را برایتان آورده ام . امیدوارم که ببینید و بپسندید .

مواد و وسایل موردنیاز :

گندم خشک

اسپری رنگ

نخ گونی

گلدان ساده شیشه ای

چسب چوب

روش کار :

ابتدا گندم ها را با اسپری مورد نظر رنگ آمیزی کنید .

سپس گلدان شیشه ای که دارید را برداشته و ساقه های گندم را که از نظر بلندی در یک سطح هستند را یکی یکی به گلدان چسب بزنید .

تزیین باگندم خشک

سعی کنید ساقه ها را در کنار هم بچسبانید و همچنین سر خم گندم ها همگی رو به بیرون باشد .

تزیین باگندم خشک

در آخر نخ گونی را برای زیبایی بیشتر کار دور ساقه های خشک گندم بپیچید .

اندازه ی بلندی ساقه ها را با توجه به بلندی گلدانتان تنظیم کنید .

…………………………….

آموزش ساخت : با شاخه های گندم حلقه گل تزیینی بسازید

در این ساختنی طرز ساخت یک حلقه گل تزیینی با شاخه‌های گندم را یاد می‌گیرید. از این حلقه گل می‌توانید به عنوان دیوارکوب تزیینی یا برای تزیین خانه در مهمانی‌ها استفاده کنید. می‌توانید حلقه گل گندم را در هر اندازه ای که می‌خواهید بسازید تا بتوانید از آن در هرجایی که می‌خواهید استفاده کنید.

می‌توانید از همین روش ساخت حلقه گل با گل‌ها و گیاهان دیگری که شبیه گندم هستند هم استفاده کنید. البته باید گیاهانی را انتخاب کنید که بعد از خشک شدن همچنان مقاوم باشند. ساقه گندم خشک شده را هم می‌توانید از گل فروشی‌ها بخرید.

گام اول : وسایل مورد نیاز

تزیین باگندم خشک
وسایل مورد نیاز
  • شاخه گندم خشک شده
  • یک تکه کارتن
  • قیچی یا کاتر
  • پرگار یا یک شی گرد مثل بشقاب
  • مداد
  • یک تکه طناب
  • چسب چوب – می‌توانید از چسب‌های دیگر هم استفاده کنید اما استحکام چسب چوب برای گندم بهتر است
  • اسپری رنگ طلایی (اختیاری)

گام دوم : فریم مقوایی را آماده کنید

دو دایره روی یک تکه کارتن بکشید. اندازه این دو دایره – که یکی داخل دیگری کشیده میشود – اندازه حلقه گل را مشخص میکند. اگر میخواهید حلقه تان به اندازه حلقه ما باشد، دایره داخلی را با شعاع 6.7 سانتیمتر و دایره بیرونی را با شعاع 13.9 سانتیمتر بکشید.

بعد از کشیدن دایره‌ها، ابتدا دور دایره بیرونی و سپس دو دایره داخلی را ببرید تا کارتن شبیه دونات بشود. یک تکه طناب ببرید و آن را به شکل حلقه به پشت کارتن بچسبانید. بعد از خشک شدن چسب، یک تکه چسب نواری هم رویش بزنید تا محکم تر بشود.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : دستگاه وکیوم پلاستیک بسازید

قاب حلقه تزیینی گندم آماده است.

گام سوم : شاخه‌های گندم را بچسبانید

حالا می‌توانید کارتان را با شاخه‌های گندم شروع کنید. ساقه گندم‌ها را جدا کنید. انتخاب شاخه‌های یک اندازه و شبیه هم حلقه گل را بسیار زیباتر میکند. به پشت شاخه‌ها – از جایی که دانه‌ها شروع می‌شوند – چسب بزنید. شاخه‌ها را به نزدیکی لبه فریم مقوایی (با فاصله 2/1 سانتیمتر از لبه) بچسبانید و آرام فشارش بدهید. می‌توانید شاخه‌ها را صاف بچسبانید اما بهتر است کمی‌پیچ به حلقه بدهید. یک وزنه سبک (مثل خط کش فلزی) روی اولین شاخه قرار بدهید و 15 تا 20 دقیقه صبر کنید تا خشک بشود. خیلی مهم است که کارتان را بعد از خشک شدن شاخه اول ادامه بدهید تا در حین چسباندن بقیه شاخه‌ها، این شاخه تکان نخورد.

همینطور چسباندن شاخه‌های گندم را ادامه بدهید تا به دور دایره کامل بشود. در این قسمت از ساخت حلقه گل باید چسب زیادی استفاده کنید. بعد از اینکه دور دایره را با شاخه‌های گندم پوشاندید، ده تا پانزده دقیقه صبر کنید تا چسب خشک بشود.

حالا سراغ لایه دوم شاخه‌های گندم بروید و از چند میلیمتر پایین تر شرع به چسباندن گندم‌ها کنید. اینکار را آنقدر ادامه بدهید که به لبه دایره داخلی برسید.

یک ساعت صبر کنید تا چسب همه لایه‌های گندم خشک بشود. اگر رنگ طبیعی گندم را ترجیح می‌دهید، حلقه گل تان آماده است و می‌توانید آن را آویزان کنید. اما اگر دوست دارید رنگ‌های بیشتری به حلقه تزیینی گندم اضافه کنید، گام بعدی را ببینید.

گام چهارم : حلقه گل را رنگ کنید

اگر می‌خواهید گندم‌ها را رنگ کنید، اسپری رنگ بهترین انتخاب است. هم روی شاخه‌ها را اسپری کنید و هم از لبه‌ها به آنها اسپری بزنید تا رنگ همه جای حلقه یکدست باشد.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : شارژر همراه یا پورتابل بسازید

حلقه گل با شاخه‌های گندم آماده است و می‌توانید آن را از در یا دیوار آویزان کنید. می‌توانید برخی از شاخه‌های گندم را با یک رنگ متفاوت رنگ کنید تا ظاهر گندم‌ها متنوع تر بشود. می‌توانید این حلقه گل را در اندازه‌های دیگر هم بسازید. فقط اگر می‌خواهید حلقه را کوچک تر کنید، باید شاخه‌های گندم ظریف تری را انتخاب کنید.

 

تزیین باگندم خشک
آموزش ساخت : با شاخه‌های گندم حلقه گل تزیینی بسازید
توضیح کوتاه
این حلقه تزیینی را در هر اندازه ای که می‌خواهید بسازید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *