تزیین سفره فاطمه زهرا

سفره فاطمه زهرا (س) – daba.ir سفره حضرت زهرا س هر كی حاجت داره توسل به فاطمه زهراسفره حضرت فاطمه(سلام الله عليها) تزیین سفره فاطمه زهرا – wtaar.com مدل سفره فاطمه زهرا – iruni.ir تزیین سفره حضرت ابوالفضل – setare.com بهانه های ساده خوشبختی ما – سفره حضرت فاطمه(س) آداب سفره از زبان حضرت فاطمه :: بهشت ارغوان | حضرت فاطمه … تزیینات سفره حضرت رقیه (س) – beytoote.com آموزش تزيين سفره حضرت رقيه (س)

تزیین سفره حضرت فاطمه چگونه است؟
تزیین سفره حضرت فاطمه را باید با دقت تمام انجام داد. برای تزیین سفره حضرت فاطمه، زن بانی باید پاک باشد و خوراکی ها نیز باید حلال باشند.

زنى که مى‌خواهد این ختم را بردارد باید پاک باشد و سفره حضرت فاطمه را براى رفع پریشانی، قرض یا ناخوشى و یا به نیت زیارت و یا علت دیگر مى‌اندازد. تزیین سفره حضرت فاطمه به شکل خاصی می باشد؛

نیت سفره حضرت فاطمه

آن زن ابتدا نیت مى‌کند: «یا فاطمه زهرا براى اینکه من از این گرفتارى خلاص بشوم متوسل به تو مى‌شوم و حاجت به تو مى‌آورم.»

زمان برگزاری سفره حضرت فاطمه

این سفره را باید روز پنج‌شنبه در شب‌ جمعه انداخت و در سه‌ شب جمعه این کار تکرار مى‌شود.

تزیین سفره حضرت فاطمه . مواد سفره حضرت فاطمه

تزیین سفره حضرت فاطمه

براى دفعه اول باید مقدار هفت سیر و نیم آرد خالص پاک در کیسه سبز کرده به چفت در اطاق بیاویزند تا صاحب نذر از زیر آرد رد بشود (دفعه دوم ۸ سیر و دفعه سوم ده سیر و نیم) و صبح آن آرد را در جاى تاریکى که آسمان نبیند با روغن و شیرینى کم‌ کاچى درست مى‌کنند بعد آن را در کاسه مى‌ریزند رویش را سفید مى‌کشند و دست به آن نمى‌زنند.

سایر مخلفات برای تزیین سفره حضرت فاطمه

مخلفات دیگر سفره از این قرار است، شیرینى، آجیل شیرین، فطیر، شربت، نان سبزى، میوه و یک میوه درخت در بسته (هندوانه و یا خربزه) و غیره.

اجرای سفره حضرت فاطمه

موقع ظهر همه کسانى که دعوت دارند سر سفره حاضر مى‌شوند. بعد روضه خوان روضه پنج تن را مى‌خواند بعد روى کاچى را پس مى‌زنند و جاى انگشت فاطمه روى آن است و همه حضار براى تبرک از آن کاچى مى‌خورند و تنقلات دیگر را میان خودشان قسمت مى‌کنند. از این کاچى مرد نباید بخورد و هر زنى که مى‌خورد باید پاک باشد. سفره دوم را هم به ترتیب مى‌اندازند ولى سفره سوم را گرو بر مى‌دارند تا حاجت‌شان برآورده شود.

تزیین سفره حضرت فاطمه . سفره فاطمه زهرا چگونه است

نوع دیگر تزیین سفره حضرت فاطمه

ارکان اصلی تزیین سفره حضرت فاطمه با استفاده از كاچی و شمع است. یكی از باورهای این سفره این است كه مردان و پسران و زنان حامله نباید در این سفره شركت كنند. بعضی ها معتقدند که این سفره باید در روز سه شنبه و سه هفته متوالی برگزار می شود

مواد لازم برای كاچی یا قیماق سفره حضرت فاطمه

مواد لازم:

زعفران آب گرفته نصف پیمانه

آب 6 تا 7 لیوان

گلاب، بیدمشك نصف پیمانه

شكر 2/5 پیمانه

خلال بادام به میزان لازم

خلال پسته به میزان لازم

روغن مایه 50 گرم

كره 150 گرم

آرد 2 پیمانه

طرز تهیه کاچی سفره حضرت فاطمه

آرد را در قابلمه ریخته و با حرارت ملایم به آرامی هم می زنیم تا كمی سرخ شود و بوی خامی آن از بین برود اما نسوزد. هنگامی كه سرخ شد آن را كنار می گذاریم و كره و روغن را در قابلمه با حرارت خاموش می ریزیم و هم می زنیم تا كره كاملاً آب شود و با آرد مخلوط گردد. شكر و آب را مخلوط می كنیم و می جوشانیم در پایان گلاب و بیدمشك و زعفران را به مواد افزوده و كنار می گذاریم كمی كه مخلوط آرد با كره خنك شد شربت را اضافه می كنیم و آرام بهم می زنیم تا گلوله نشود. در آخر قابلمه را روی حرارت قرار دهید تا آرام بجوشد و هم می زنیم تا آب برچیده و كمی سفت شود و به روغن بیفتد. سپس با خلال پسته و بادام آن را تزیین می كنیم

تزیین سفره حضرت فاطمه . سفره حضرت فاطمه چی می خواد

…………………………………………………..

تزیین سفره فاطمه زهرا
سفره حضرت زهرا س
هر كی حاجت داره توسل به فاطمه زهرا س كنه
بی بی دست خالی بر نمی گردنه..
نیت كن و یه یا فاطمه زهرا س كامنت بزار
یا فاطمه زهرا س
♥•٠·
بانویی که حاجت می دهد!
چهل سال پیش من گرفتاری داشتم، یکی از اولیا خدا در کربلا به من فرمودند: به حضرت نرجس خاتون متوسل شوید، چرا که …

آیت‌الله مجتهدی در درس اخلاقشان فرمودند:

بهترین وسیله رسیدن به خدا اهل بیت هستند. چهل سال پیش من گرفتاری داشتم، یکی از اولیا خدا در کربلا به من فرمودند: «به حضرت نرجس خاتون مادر امام زمان متوسل شوید، ایشان چون مادر ولی وقت ما هستند به فرزندشان می‌فرمایند که پسرم، این شخص به من متوسل شده خواسته‌اش را بده هزار صلوات یا یک ختم قرآن نذر ایشان کن تا گرفتاریت برطرف شود.»

آقای الهی واعظ از قول بنده این مطلب را بر روی منبر نقل کرده بودند، شخصی پیش من آمد و گفت: «آقا من این کار را کردم و فورا حاجتم را گرفتم.»
«یا مَن لا یَشغَلُهُ الحاجُ المُلِحینَ»: ای خدایی که الحاح ملحین تو را مشغول نمی‌سازد.» یعنی ای خدایی که اگر همه عالم تو را صدا بزنند و همه بگویند یا الله، تو پاسخ همگی‌شان را می‌دهی و به سخنانشان گوش می‌دهی، ای خدا، این چند دعا را درباره ما مستجاب کن.
یک: مرا موفق به انجام نوافل گردان.
دو: مرا موفق به دانستن مسائل شرعی‌ام برگردان.
سه: نزدیک‌ترین وسیله رسیدن به خودت را به من نزدیک کن.

توسل به حضرت زهرا سلام الله علیها

انس بن مالک روایت مى كند: روزى پیامبر اكرم صلى الله علیه و آله با ما نماز صبح به جاى آورد، پس از فراغت از نماز روى مباركش را به سوى ما گرداند و فرمود: اى جماعت مسلمانان! هر كس كه آفتاب را از دست بدهد، پس باید به ماه تمسك جوید، و در فقدان ماه دست به دامان زهره شود، و اگر زهره را نیابد به دو ستاره فرقدان پناه آورد.
از پیامبر اكرم سوال شد كه: یا رسول الله! مقصود از آفتاب و ماه و زهره و فرقدان (دو ستاره نورافشان ) چیست؟

فرمود: من آفتابم، على ماه، و فاطمه زهره است و دو ستاره حسنین علیهماالسلام هستند، آنان با كتاب خدا دو دستاویز بشرند و همواره به هم پیوسته اند و هرگز از یكدیگر جدا نمى شوند تا در كنار حوض كوثر به من ملحق شوند.(احقاق الحق، ج 24، ص 250)
به حضرت نرجس خاتون مادر امام زمان متوسل شوید، ایشان چون مادر ولی وقت ما هستند به فرزندشان می‌فرمایند که پسرم، این شخص به من متوسل شده خواسته‌اش را بده هزار صلوات یا یک ختم قرآن نذر ایشان کن تا گرفتاریت برطرف شود

دستورالعملی از آیت الله شیخ محمد شجاعی
برای نجاتتان توسل به حضرت زهرا(سلام الله علیها) را فراموش نکنید، هر وقت مشکلی برایتان پیش آمد توسل ساده ای به حضرت زهرا(سلام الله علیها) هست،آسان است و بسیار مجرب، مشکلی برایتان پیش آمد از این طریق توسل استفاده کنید:
دو رکعت نماز می خوانید، سه تکبیر بعد از سلام نماز ، بعد تسبیح حضرت زهرا (سلام الله علیها) را می گویید بعد برای هر حاجتی، دنیوی و اّخروی (هر مشکلی که برایتان پیش آمد) سجده می کنید و ذکر «یا مولاتی یا فاطمه اغیثینی» را صد مرتبه می گویید؛ یعنی به فریادم برس، بعد صورت راست را به سجده می گذارید و همین ذکر را صد مرتبه می گویید و بعد پیشانی را می گذارید و باز صد مرتبه همین ذکر رامی گویید و بعد از صورت چپ را می گذارید و صد مرتبه همین ذکر را می گویید و بعد از صورت چپ دوباره پیشانی را(که سومین بار است) می گذارید و همین ذکر را صد و ده مرتبه می خوانید.

دستور العمل آیت الله همدانی
عالِم ربّانى و عارف صمدانى، مرحوم آیت اللّه‏ ملاعلى معصومى همدانى،
فرموده بودند كه براى برآورده شدن حاجات و توسل به حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها)، 530 بار بگویید: «اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى فاطِمَةَ و أَبیها و بَعلِها و بَنیها بِعَدَدِ ما أَحاطَ بِهِ عِلمُكَ؛ خدایا! به تعداد آنچه دانش تو بر آن احاطه دارد، بر فاطمه و پدر و همسر و فرزندانش درود فرست.» یا 530 بار بگویید: «إِلهى بِحَقِّ فاطِمَةَ و أَبیها و بَعلِها و بَنیها والسِّرِّ الْمُسْتَودَعِ فیها؛ خداى من! به حق فاطمه و پدر و همسر و فرزندانش و آن راز به ودیعه نهاده شده در وجود او، [حاجاتم را برآورده كن].» شایان توجه است نام مبارک فاطمه كه حرف پایانى آن تاء گِرد عربى است، طبق حساب حروف اَبجَد با عدد 530 برابر است. همچنین طبق همین حساب، نام «زهراء» با عدد 214 و «یا زهراء» با عدد 225 برابر است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *