خواص مدفوع انسان

خواص درمانی مدفوع حیوانات – agri-eng.net کامل ترین مرجع در مورد تعبیر خواب مدفوع انسان و … ساخت گوشت مصنوعی با مدفوع انسان توسط ژاپنی ها … مدفوع – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد خاصیت مدفوع انسان تعبیر خواب مدفوع | تعبیرستان ساخت گوشت مصنوعی با مدفوع انسان دختری که 24 سال از مدفوع خود تغذیه میکرد +عکس خواص مدفوع انسان دیدن مدفوع انسان در خواب | جدید ترین های اینترنت

خواص مدفوع انسان

محتویات

  • ۱ استفاده
  • ۲ انواع مدفوع انسان
  • ۳ پیخال‌خواری
  • ۴ منابع

استفاده

با وجودی که پیخال به‌عنوان بی‌استفاده‌ترین مواد از بدنِ موجودات دفن می‌شود، اما این مادّه به‌عنوان کود و سوخت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از پهن گاو و پشگل گوسفند به‌عنوان کود حیوانی حتی در شهرها برای کاشتِ چمن پارک‌ها و کنار بزرگراه‌ها استفاده می‌شود.

در بعضی کشورها، ازجمله برخی جاهای ایران، از مدفوع انسانی نیز به‌عنوان کود در مزارع کشاورزی استفاده می‌شود.[۱]

استفاده از پیخال (مدفوع) به‌عنوان سوخت نیز در برخی کشورها که مشکل تأمین سوخت دارند بسیار کاربردی است. از پشکل گوسفند مستقیماً برای گرم کردن تنورهای نانوایی استفاده می‌شود. روستانشینان، ابتدا پهن گاو را به‌شکل قطعه‌های دایره‌شکلی به‌نام کَتَم درمی‌آورند و بعد از خشکاندنِ آنها در آفتاب، از آن برای گرم کردن اجاق‌های پخت‌وپز استفاده می‌کنند.

افزون بر این در منابع معتبر طب کهن فارسی چون قانون[۲] ابن سینا، مخزن الادویه عقیلی خراسانی و اختیارات بدیعی و در کنار آنها لغتنامه دهخدا [۳] زیر عنوان زبل و اسامی مرکب آن از خصوصیات دارو درمانی مدفوع انسان پیر و برنا و حیوانات و پرندگان یاد شده است.

انواع مدفوع انسان

نمودار مدفوع بریستول، مدفوع انسان را ازنظر شکل به هفت دسته تقسیم می‌کند. در این نمودار، انواع ۱ و ۲ نشان از یبوست دارند. نوع‌های ۳ و ۴ شکل‌های ایده‌آل مدفوع هستند. انواع ۵ تا ۷ نیز اسهال ملایم تا شدید را نشان می‌دهند.

پیخال‌خواری

خواص مدفوع انسان

زنی در هند درحال ساختن کَتَم از مدفوع گاو

برخی جانوران، مانند خوکچهٔ هندی، به‌دلیل ضعف دستگاه گوارش خود، مقداری از موارد موردنیاز بدن خودشان را دفع می‌کنند، و به همین خاطر به مدفوع‌خواری نیاز پیدا می‌کنند. خوکچهٔ هندی، بلافاصله پس از دفع مدفوع، آن را می‌خورَد. خوک و خرگوش نیز ازجمله جانوران مدفوع‌خوار هستند.

انسان موجودی پیخال‌خوار نیست، اما بنا به پاره‌ای دلایل، ازجمله گرایش جنسیِ پیخال‌خواهی، پزشکی و فرهنگی، پیخال‌خواری در انسان دیده می‌شود.

پیخال‌خواری در برخی بیمارانِ مبتلا به جنون و یا جنون جوانی[۴] و افسرده[۵] دیده شده‌است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *