خورش قيمه رزا منتظمي

طرز تهیه خورش قیمه رزا منتظمی – سایت آشپزی – … خورش کنگر رزا منتظمی خورشت قورمه سبزی رزا منتظمی – سایت آشپزی – … خورشت كرفس رزا منتظمي قیمه نثار رزا منتظمی | تک آشپز بورانی بادمجان رزا منتظمی دانلود کتاب آشپزی رزا منتظمی فسنجان رزا منتظمی – bargozideha.com طرز تهیه خورشت بامیه رزا منتظمی آشپزی رزا منتظمی – آشپزی آکا

طرز تهیه لذیذترین خورش قیمه

 

 

 

خورش قيمه رزا منتظمي

 

 

 

مواد لازم:

 

 

مغز ران گوساله يا گوسفند 750 گرم
لپه 100 گرم
پياز سرخ کرده 2 قاشق غذاخوری
ليموعمانی 4 تا 5 عدد
سیب زمینی 5 عدد متوسط
رب گوجه فرنگی دو قاشق سوپخوری
روغن به مقدار کافی برای سرخ کردن سیب زمینی
نمک و فلفل به مقدار کافی

 

 

چگونگی پخت:

پس از شستن گوشت و لپه، گوشت را ريز کرده سپس با پياز سرخ کرده و سپس رب گوجه فرنگی را افزوده و کمی سرخ می کنیم. لپه را چندساعت قبل می گذارید درآب خیس بخورداینکار باعث میشود که لپه خام نباشد و هم جلوی نفخ را میگیرد و بعداز آب گیری در آبکش در ظرفی می ريزیم و دو سه قاشق روغن به آن می افزاییم و ظرف را روی آتش می گذاریم و لپه را به اين ترتيب کمی سرخ می کنیم.

 

اين عمل از وا رفتن لپه هنگام طبخ جلوگیری می نمايد. گوشت را داخل ظرف می ريزیم و در آنرا می گذاریم تا آب آن کشيده شود، بعد دو ليوان آب می ریزیم.

 

کمی نمک و فلفل و ليمو عمانی را به آن اضافه می کنيم و می گذاریم با يک حرارت ملايم پخته شود و کاملا” جا بیافتد.دقایقی قبل از سرو کردن میتوان مقداری دارچین به خورشت افزود. سيب زمينی را خلال کرده و جداگانه آنرا سرخ می کنيم و در حین سرخ کردن کمی نمک می زنيم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *