روش بستن قفل پدال ماشین

مزیت بستن قفل پدال بجای قفل فرمان برای ماشینقفل فرمان آموزش بستن قفل پدال | 98 آموزش نحوه بستن قفل پدال – plusiha.com نحوه بستن قفل پدال و فرمان چگونگی بستن قفل فرمان – nokia1100.org راهی برای حفظ امنیت ماشین بغیر از قفل پدال و … آموزش گام به گام رانندگی – قفل فرمان بهتر است یا قفل پدال؟ آموزش گام به گام رانندگی – قفل فرمان بهتر است یا قفل پدال: قفل فرمان – آموزش رانندگی حرفه ای

          ایمنی عمومی:

1.قفل فرمان بزرگ، قفل پدال، قفل ترمز دستی: از این سه غالباً قفل فرمان استفاده می شود. اما بهتر است از قفل پدالی که ایمنی بیشتری دارد استفاده کنید.

نکته: در هنگام ترک اتومبیل، حتی برای چند دقیقه، حتماً از قفل های بالا استفاده کنید. چون سارقان در کمتر از یک دقیقه اتومبیل را سرقت می کنند.

نکته: بهتر است در هنگام استفاده از قفل فرمان، خود فرمان هم قفل باشد. قفل را بصورتی بزنید که یک سمت آن به طرف پایین دست چپ، و طرف دیگر به سمت بالا دست راست و چسبیده به شیشه اتومبیل باشد تا تکان نخورد. قفل را تا انتها چفت کنید. برخی سارقان با تغییر ارتفاع فرمان اقدام به بازکردن قفل فرمان می کنند که در صورت چفت بودن درست قفل فرمان، “دوشواری” دارند!

غلط:

غلط!

 

درست:

درست

 

2. دزد گیر + چشمی: دزدگیر هم از واجبات ایمنی خودرو است.

نکته: اگر پول زیادی بابت دزدگیر نمی پردازید و قصد استفاده از دزدگیرهای معمولی( به علت کمبود بودجه) را دارید بهتر است چند مورد را رعایت کنید.

1. از دزدگیرها با مارک های معتبر استفاده کنید.

2. دزدگیر به نحوی باشد که در صورت فعال بودن، استارت اتومبیل کار نکند.

3. از سوئیچ مخفی دریغ نکنید. سوئیچی که بصورت یک کلید کوچک در قسمتی پنهان نصب شده و فقط راننده از آن اطلاع دارد و بدون آن اتومبیل روشن نخواهد شد.

4. برخی دزدگیر ها در صورت قفل شدن بصورت بی صدا، کار نمی کنند و فقط فلاشر می زنند. این مورد را در نصب دزدگیر چک کنید تا حتماً آژیر بزند.

نکته: چشمی(مکمل دزدگیر): چشمی برای ورود غیرمجاز از طریق پنجره ها بکار می رود و وضعیت داخل اتومبیل را با سنسور حرکتی چک می کند.اگر جسمی در اتومبیل تکان بخورد، آژیر بصدا در می آید.

اهمیت چشمی ها در انواع دزدی از طریق شیشه ها، ورود اجسام به هر نحوی به داخل اتومبیل و حرکات مشکوک داخل اتومبیل است و از ملزومات غیر قابل چشم پوشی است! برخی چشمی ها در هنگام قفل کردن بی صدا، فقط فلاشر می زنند و کار نمی کنند.  این مورد در نصب چشمی رعایت شود که حتماً در صورت قفل شدن بی صدا نیز آژیر را فعال کند.

3. اطمینان از سالم بودن درزهای پنجره ها، درها، قفل درها، قفل صندوق عقب و کاپوت.

نکته: آیا در قسمت صندوق عقب اتومبیل شما سوراخ ریزی وجود دارد؟ این مورد از انواع روش های دزدی صندوق عقب خودرو است. مخصوصاً پژو 405 که اغلب به همین روش مورد سرقت قرار می گیرد. اگر این سوراخ را مشاهده می کنید، در اولین فرصت نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. سارقان با هل دادن ضامن درب صندوق بوسیله یک میله باریک، اقدام به بازکردن درب خودرو و سرقت آن می کنند.( یادم میاد یه بار تو اتوبان همت، یه پژو 405 دیدم که 6 جای صندوقش رو سوراخ کرده بودن!)

4.پارک خودرو:

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که هرجایی پارک می کنید؟

بهترین مکان برای پارک اتومبیل، نزدیکترین مکان به شماست. در میادین تره و بار، پارکینگها و حتی خیابان ها سعی کنید تا جایی که می شود در محل های تعیین شده پارک کنید و از پارک اتومبیل در مکان های پرت و دور از سایر اتومبیل ها و در تاریکی خودداری کنید.

5.ضبط:

ضبط اتومیل را حتماً درآورده و در کاور مخصوص قرار دهید و با خود ببرید. اگر ضبط شما ثابت است، کاور پلاستیکی آن را پایین کشیده و آن را مخفی کنید. ضبط های نواری نیازی به مراقبت ندارند چون سارقان تمایلی به دزدی آن نخواهند داشت!

6.داشبورد:

خیلی از شیشه شکستن ها بخاطر دزدی از داشبورد است.

سارقان فکر می کنند ممکن است دارایی با ارزشی در آن باشد. لذا اقدام به شکستن شیشه یا خم کردن درب اتومبیل می کنند. بنابراین ضمن قرارندادن دارایی ها و مدارک در داشبورد، در هنگام خروج از خودرو و ترک آن، درب داشبورد را بازگذاشته تا از بیرون شیشه قابل تشخیص باشد و سارقان بی خیال شکستن شیشه ها و کج کردن درب اتومبیل شوند!

7. قرار ندادن وسایل شک برانگیز در اتومبیل:

کیف، کوله، پلاستیک، جعبه(خالی یا پر)، جسم پتوپیچی شده، احجام غیر قابل تشخیص، لباس(کت و شلوار و کاپشن)،کفش، راکت تنیس، انواع توپ، ساعت، دسته کلید، لوازم کامپوتری و خلاصه هر چیزی که شک سارقان را برانگیزد را نباید در اتومبیل قرار داد. طوری که قابل دیدن باشد.

اگر از روی اجبار ناچار به قرار دادن وسایل در داخل خودرو هستید، در پشت صندلی راننده و زیر صندلی ها وسایل خود را مخفی کنید. برای اطمینان می توانید چند عدد کتاب یا یک تکه لباس مشکی ناقابل را طوری روی آن بگذارید که مشخص نباشد چیز با ارزشی را مخفی کرده اید.

نکته: صندوق عقب به هیچ عنوان امن نیست! فقط جهت قرار دادن زاپاس و آچارها و وسایل نه چندان با ارزش استفاده شود و پس از هر خرید، داخل آن را خالی کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *