زولبیا بامیه خانم جمشیدیان

زولبیا بامیه خانم جمشیدیان طرز تهیه زولبیا خانم جمشیدیان پخت نوع ساده زولبیا – akairan.com لذت آشپزی با هانی شف – شیرینی بامیه زولبیا و بامیه خانم ظروفی تهیه شیرینی زولبیا و بامیه – 10320.ir زولبیا و بامیه – *** هنر آشپزی زولبیا بامیه خانم جمشیدیان ‫آموزش درست کردن زولبیا بامیه‬‎ – YouTube ‫ملاحت کامیار زولبیا‬‎ – YouTube

زولبیا بامیه خانم جمشیدیان

مواد لازم بامیه

آرد گندم 1 پیمانه

آب 1 پیمانه

عسل 1 ق س

کره یا روغن جامد 50 گرم

وانیل 8/1 ق چ

تخم مرغ 3 عدد

زعفران حل شده 1 ق س

روغن مایه به میزان لازم

شربت قوام آمده 2 پیمانه

بامیه

ابتدا ظرف دیواره دار را روی گاز گذاشته و یک لیوان آب را داخل آن ریخته و کره را به آن اضافه می کنیم تا به صورت سوزن جوش برسد. سپس آرد گندم الک شده را درون آب می ریزیم و خوب با هم مخلوط می کنیم تا خمیر یک تکه به دست بیاید به صورتی که خمیر از ظرف کاملا جدا شود. حال باید خمیر کناری بماند تا کاملا خنک شود. وقتی خمیرمان خنک شد آن را درون کاسه همزن می ریزیم و تخم مرغ ها را دانه دانه اضافه می کنیم و هر کدام را جداگانه به مدت 5 دقیقه با خمیر خوب هم می زنیم. پس از این کار عسل را به خمیر اضافه می کنیم (دلیل استفاده از عسل برای طلایی رنگ شدن بامیه می باشد) و بعد وانیل و زعفران دم کرده را نیز به خمیر می افزاییم.

اکنون مواد را داخل قیف یکبار مصرف می ریزیم و از سری شکوفه استفاده می کنیم و روغن که خوب داغ شد مواد را داخل روغن می ریزیم و با استفاده از قیچی که نوک آن را کمی چرب کرده ایم بامیه ها را به اندازه دلخواه قیچی می کنیم و پس از سرخ شدن بلافاصله داخل شهد می ریزیم وقتی رنگ طلایی به خود گرفت از شربت خارج می کنیم.

نکته: برای تهیه شربت باید میزان آب و شکر برابر باشد و وقتی خوب قوام آمد به آن گلاب و زعفران و یا از دانه های معطر استفاده می کنیم و برای جلوگیری از شکرک زدن به آن چند قطره جوهرلیمو یا آبلیمو اضافه می کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *