ساخت مکعب هاي معماري

گروه معماری مکعب | چیدانه مکعب روبیک: آموزش روبیک به کمک انواع فرمول مکعب … آموزش راه حل مکعب روبیک – beytoote.com كالج معماري 2: مرکز مسابقات آبی پکن، مکعب آبی … پروژه های پاورپوینت معماری – دانلود پاورپوینت سبك هاي … تخصصی معماری – مکعب آبی معماری اسلامی – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد حل مکعب روبیک 2*2 – beytoote.com طرح معماری چهار: استادیوم های آلیانز – آشیانه پرنده – مکعب … معماری – مکعب آبی

مکعب های چوبی برای بازی گربه ها / گروه معماری LYCS

گروه معماری LYCS، در سال ۲۰۱۵ مجموعه ای از مکعب های چوبی را برای بازی گربه ها طراحی کرده است. این مکعب های چوبی که می تواند در حالت های گوناگونی روی هم قرار گیرند، فضاهای کوچکی را برای مخفی شدن و بازی بچه گربه ها، ایجاد کرده است. همچنین، ترکیب های مختلف در چیدمان کردنِ […]

گروه معماری LYCS، در سال ۲۰۱۵ مجموعه ای از مکعب های چوبی را برای بازی گربه ها طراحی کرده است. این مکعب های چوبی که می تواند در حالت های گوناگونی روی هم قرار گیرند، فضاهای کوچکی را برای مخفی شدن و بازی بچه گربه ها، ایجاد کرده است. همچنین، ترکیب های مختلف در چیدمان کردنِ این مکعب ها می تواند فضای شما را پویاتر نماید، بطوری که شما دوست دارید هر چند وقت یکبار، ترکیبِ چیدمان مکعب ها را تغییر و احساس خود را از هنر و طراحی به دیگر دوستان خود ارائه دهید. استفاده از متریال چوب در ساخت این مجموعه مکعب ها، حسِ زنده تری را به فضای داخلی شما می ده، خواه اتاق خواب، خواه نشیمن و یا دفترکارتان باشد.

……………………………………

مکعب آبی

مکعب آبیاستادیوم ورزش های آبی المپیک پکن
در جولای ۲۰۰۳ شرکت معماری آروپ (ARUP) و شرکت مهندسین سازه چین و موسسه طراحی CSCEC Shenzhen جایزه مسابقه بین المللی طراحی مرکز ملی ورزشهای آبی المپیک ۲۰۰۸ پکن را از آن خود کردند.

مکعب آبی

مکعب آبی

مکعب آبی

مکعب آبی

مشخصات عمومی پروژه:
*هزینه ساخت: ۱۰۰ میلیون دلار
*ابعاد ساختمان: ۱۷۷*۱۷۷*۳۱ متر
*مساحت پروژه: ۷۰ هزار متر مربع
*ظرفیت: ۱۷ هزار تماشاچی
*۵ استخر برگزاری مسابقه

طراحی رستورانی در خارج از حجم حبابی شکل باعث شده تا این مکعب آب بعد از مسابقات المپیک پکن نیز به عنوان یکی از مناطق تفریحی شهر پکن مورد استفاده قرار گیرد، همچنین طراحی مکعب آب در چهار محور اصلی یعنی اقتصادی بودن، مسائل اجتماعی، محیطی و منابع طبیعی قدم برداشته است.

ایده اولیه طرح که از کف های صابون می باشد از Weaire و Phelan استادان فیزیک، که سعی بر مطالعه چیدمان حباب های کف صابون در یک نظم بی انتها را داشته اند گرفته شده است.

مکعب آبی

این مطالعه در سال ۱۹۹۳ و برای پاسخ به سوال کلوین در اواخر قرن ۱۸ مبنی بر نظم حاکم بر چیدمان کف های صابون بوده است.

مکعب آبی

طراحی سازه ای مکعب آب بر اساس الگوی پیشنهادی این دو دانشمند پایه ریزی شده است، مسئله اصلی این بود که این اشکال نامنظم چگونه در یک ساختار منظم  همانند یک مکعب جای خواهند گرفت و یک سطح صاف و هموار را به وجود خواهد آورد.

مکعب آبی

مکعب آبی

مکعب آبی

ساختار پیشنهادی آنها از ترکیب ۸ حباب جداگانه با ۲ شکل متفاوت بود، به عنوان ساده تر تمامی حباب ها از دو حباب اولیه ساخته شده است که با دوران و چرخش، یک دسته ۸ تایی را بوجود می آورد. این دو حباب اولیه شامل یک ۱۲ وجهی و یک ۱۴ وجهی می باشد، این ۱۲ وجهی از سطوح پنج ضلعی تشکیل شده  و ۱۴ وجهی ها از سطوح شش ضلعی.
در کل با قرار گرفتن ۶ تا از ۱۲ وجهی ها و ۲ عدد از ۱۴ وجهی ها به یک مدول خواهیم رسید که با تکرار آن می توان به مکعبی با سطوح صاف و هندسه ای منظم دست یافت.

مکعب آبی

مکعب آبی

شکل گیری و طراحی سازه:
به طور خلاصه مشخصات عمومی سازه عبارتند از:
*ابعاد کلی طرح: ۱۷۷*۱۷۷*۳۱ متر
*ضخامت دیوارها: ۳.۶ متر (از جنس سازه های فضا کار)
*ضخامت سقف: ۷.۲ متر (از جنس سازه های فضا کار)
*فولاد مصرفی: ۶۵۰۰ تن
*طراحی برای ۲۲ هزار تیر سازه ای برای ۱۹۰ حالت مختلف بارگذاری
*۱۲ هزار گره خرپایی (پیوند)
*تعریف بار گذاری برای یک میلیون سطح مختلف

مکعب آبی

مکعب آبی

قابل ذکر است که شرکت auto desk برای نیاز این پروژه دستور section را در نرم افزار CAD خود طراحی کرد. این دستور قابلیت ترسیم برش از احجام سه بعدی را به ما می دهد.
شکل گیری این نوع سازه فضاکار در سه بخش تعریف شده است:
۱٫قاب سطح بیرونی
۲٫قاب سطح خارجی
۳٫ساختار حبابی میانی که در حد فاصل دو قاب ذکر شده قرار می گیرد.
در کل سازه میانی و قاب های به کار رفته همان ترکیب حباب ها هستند، ولی به دلیل اینکه در جداره های بیرونی و درونی به شکل سطح مسطح طراحی شده اند. در طراحی سازه نیز به سه بخش جدا تقسیم شده اند.

مکعب آبی

طراحی سازه مکعب آب
مسئله مهم در طراحی سازه مکعب آب، تغییر اندازه ها بر اثر انقباض و انبساط زیاد، به دلیل طول دهانه ها و ابعاد زیاد ساختمان و سازه بوده است. و دیگر اینکه سازه بسیار مقاوم بنا قادر به حفظ شکل خود بر اثر وزن زیاد خود سازه باشد.
روکش مکعب ها:
پوشش ETFE انتخاب شد تا هم به سازه های فضاکار روح بخشد و هم شکل و ظاهر آن را هر چه بیشتر به حباب ها و مکعب های آب شبیه کند.
تک تک حباب ها در  پوششی از ETFE قرار می گیرند، سپس هوا به صورت یکباره در محل در داخل آن پمپاژ می شود، این عمل برای هر ۱۰ سال یک بار تکرار می شود.
یکی از نواقص بزرگ این نوع پوشش های ETFE احتراق پذیر بودن آنها استکه در هنگام آتش سوزی خود را جمع می کنند.

مکعب آبی

روکش مکعب ها
اتیل تترا فلوئور اتیلن (ETFE) که فلوئور پلیمری با ویژگیهای کششی مناسب است، برای کاربرد در این پروژه، راه حل خوبی است. به علاوه، مقاوم و سبک وزن است (وزنی معادل یک درصد همان ابعاد شیشه دارد) و شفافیتی بالا برای عبور اشعه مـاوراءبنـفش دارد؛ETFE در مقـابل نور خـورشید فـرسایش نمی یابد و خاصیت عایقی بهتری نسبت به شیشه داراست. همچنین قابل بازیافت بوده و نیز مقاومتی معادل چهارصد برابر وزن خود دارد.
گرچه در برابر ایجاد سوراخهای سطحی حساس است، اما به سادگی با استفاده از نوارهای ETFE می توان آن را تعمـیر نمود.

مکعب آبی

حرکت به سوی معماری پایدار، توجه به اقلیم و انرژی:
یکی از نیازها و خواسته های اصلی ورزش های آبی تامین انرژی گرمایشی است. فضای میانی بین این حباب ها و پوشش های ETFE آن، فضایی همانند گلخانه را بوجود آورده است.
این فضاهای گلخانه ای و دستگاه های تاسیساتی که مخصوص آن طراحی شده اند، کمک می کنند تا انرژی گرمایشی مورد نیاز برای آب استخرها و فضای مکعب به خوبی تامین شود. این تدبیر باعث صرفه جویی ۳۰٪ در انرژی شده است.

مکعب آبی

نکته دوم، تامین آب استخرها می باشد، با توجه به کمبود آب در منطقه شمال چین و استفاده فراوان از این مجموعه، در بام و در بین حباب ها شیارهایی طراحی شده است که ضمن جمع آوری باران بازیافت ۸۰٪ از آب باران را جهت استفاده در مجموعه بر عهده گرفته است.

مکعب آبی

پوسته حبابی، انرژی نور خورشید را جذب می‌کند و هوا و آب استادیوم را گرم می‌کند. هر حباب، فیلتری دارد که میزان پراکنده شدن گرما را تنظیم می‌کند. جنس این حباب‌ها از یک ماده موسوم به ETFE است. حتی آب بارانی که روی سقف این ورزشگاه جمع می شود بعد از تصفیه در تامین آب ورزشگاه استفاده می شود.

مکعب آبی…………………………………

طراحی و ساخت صندلی با مکعب های برنز برای نیلوفر

طراحی صندلی،طراحی مبلمان،طراحی صندلی لاکچری،دکوراسیون،دکوراسیون داخلی
تحریریه معماری آرل

شرکت طراحی و ساخت ایتالیایی nucleo، این صندلی برنزی را برای شرکت دکوراسیون و اکسسوری Nilufar طراحی و ساخته است. هر دو گروه، جزء گروه های خلاق و پرکار ایتالیایی هستند که در شهر میلان مستقر می باشند. نکته ی جالب این است که Nilufar برندی در زمینه دکوراسیون، مبلمان و اکسسوری است که دو خواهر ایرانی به نام نینا و نیلوفر یاشار در میلان راه اندازی نموده اند. برای ساخت این صندلی با مکعب های برنزی، برنز گداخته شده است و سپس به شکل مکعب قالب گرفته است. با آرل همراه باشید.
این صندلی تنها یک طرح اجرا شده است و قابلیت استفاده را ندارد.

طراحی صندلی،طراحی مبلمان،طراحی صندلی لاکچری،دکوراسیون،دکوراسیون داخلی

طراحی صندلی،طراحی مبلمان،طراحی صندلی لاکچری،دکوراسیون،دکوراسیون داخلی

مشاهده ی جزئیات بیشتر

طراحی صندلی،طراحی مبلمان،طراحی صندلی لاکچری،دکوراسیون،دکوراسیون داخلی

طراحی صندلی،طراحی مبلمان،طراحی صندلی لاکچری،دکوراسیون،دکوراسیون داخلی

طراحی صندلی،طراحی مبلمان،طراحی صندلی لاکچری،دکوراسیون،دکوراسیون داخلی

طراحی صندلی،طراحی مبلمان،طراحی صندلی لاکچری،دکوراسیون،دکوراسیون داخلی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *