سامسونگ بخرم یا ال جی

چه تلویزیون LCD بخرم ال.جی یا سامسونگ گلکسی اس 5 سامسونگ بخرم یا صبر کنم ال جی جی3 … تلویزیون ال جی یا سامسونگ؟ – هشت بیت خانم ها ال جی بهتره یا سامسونگ؟ – زیباکده گوشی سامسونگ Galaxy S7 بخرم یا ال جی G5 ال ای دی سامسونگ یا ال جی؟ – پرسش و پاسخ وب انسر ال ای دی سامسونگ بهتره یا ال جی ؟ – صفحه 1 کدوم مارک برای خرید لوازم خانگی بهتره؟سامسونگ یا ال جی … تلویزیون سامسونگ، سونی یا ال جی کدام بهتر است؟ … برای Lcd سامسونگ بهتره یا ال جی

اگر در تهران زندگی می کنید. احتمالاً برای خرید تلویزیون به خیابان جمهوری سر خواهید زد. اینجاست که داستان تازه شروع می شود. برندهای مختلف با ادعاهای خاص خود و البته که با قیمت های قشنگ و بالای خودشان. اما واقعاً چه باید کرد؟ کدام برند بهتر است؟ کیفیت پخش سه بعدی کدام یک لذت بخش تر است و در حالت کلی بهتر است چقدر خرج کنیم؟ با من همراه باشید تا در ادامه ببینیم می توانیم پاسخ این سوالات را بیابیم یا نه؟

سامسونگ و ال جی بیشترین حضور را در بازار ایران دارند. در کنار آنها می توان برندهای سونی و شارپ و پاناسونیک را هم دید که از برندهای ژاپنی هستند و در آخر ایکس ویژن که با پنل کره ای و در ایران ساخته می شود. در ادامه به بررسی برندهای مختلف می پردازیم :

کدام برند بهتر است؟ این سوال بارها و بارها گفته می شود و اگر به بازار بروید و ازفروشندگان راهنمایی بخواهید با غروری عجیب آنچنان از مزایای تلویزیون برند تابعه صحبت می کنند که گویی یا این برند از دارایی های جزیی پدرشان است و یا با دستان هنرمند خودشان این تلویزیون ها را خلق کرده اند. اینها را کنار بگذارید. بیایید با هم به بررسی برندها بپردازیم. ابتدا دو برند کره ای و محبوب LG و Samsung را با هم مقایسه می کنم. سپس در مقاله ای دیگر به مقایسه دو برند رقیب سرسخت Samsung و Sony می پردازم:

LG و Samsung :

مطمئناً با ورود به بازار متوجه خواهید شد که چرا این دو برند را اول از همه با هم مقایسه می کنم. تقریباً بازار را قرق کرده اند. هردو از تولید کنندگان برتر در این گروه هستند و از تکنولوژی های منحصربه فرد خود بهره می برند وهر روز هم در حال پیشرفت و نوآوری هستند.

طراحی:

حقیقت این است که خیلی ها تصویر و امکانات را کنار می گذارند و مبهوت باریکی و طراحی تلویزیون ها می شوند. هرچقدر باریک تر و چذاب تر، پرطرفدارتر!اتفاقاً تولید کنندگان هم متوجه این قضیه شده اند. در این زمینه ال جی و سامسونگ خیلی شبیه به هم حرکت کرده اند و اگر به نام آنها نگاه نکنیم شاید متوجه تفاوت نشویم. بهتر است از هرکدام یک مدل هم تراز را برگزینیم و بر روی آنها مقایسه را انجام دهیم : Samsung F8000 و LG LA8600 .

هردو به اندازه کافی باریک هستند وبا حاشیه هایی تراشیده و زیبا جلوه ای خاص دارند. ال جی گامی رو به جلو برداشته و پایه ای زیبا و جدید پدید آورده است درحالی که سامسونگ پست مدرن ! کار کرده است و پایه ای ساده و خاص به کار برده است. در هر صورت هر دو تلویزیون های زیبایی هستند.

سامسونگ بخرم یا ال جی

یک پله پایین تر بیاییم.  Samsung FH6030 و  LG LA6200 . اگر به تلویزیون سامسونگ نگاهی بیندازید. کاملاً ساده طراحی شده است و از یک پایه مستطیلی معمولی بهره گرفته اند. در حالی که ال جی همچنان در حال استفاده از پایه ای منحنی است. هردو به اندازه رضایت بخشی باریک هستند .(البته ال جی کمی باریک تر). همانطور که می بینید هر دو از نظر طراحی بسیار نزدیک به هم حرکت می کنند.

کیفیت تصویر:

بر اساس بررسی های صورت گرفته و نتایج بدست آمده بیشتر کاربران و متخصصین بر این باورند که سامسونگ توانسته رنگ سیاه را طبیعی تر و عمیق تر تولید کند(همانطور که می دانید هرچقدر رنگ مشکی عمیق تر و طبیعی تر باشد باورپذیری تصاویر بیشتر است). در عوض مثل اینکه ال جی بیشتر تمرکزش را روی نمایش بهتر و زنده ترباقی رنگ ها گذاشته است و این بدان معنی نیست که ال جی در تولید رنگ مشکی واقعی بد عمل کرده است.اگر پیش از این راهنمایی های تلویزیون ما را خوانده باشید.LED ها برای نمایش دو راه دارند. LED های نوری در کل تصویر و LED های نوری در گوشه های تصویر(که این تکنولوژی دوم در باریک شدن تلویزیون ها کمک بسزایی کرده است). که در نوع نوردهی از گوشه ها سامسونگ کمی از ال جی پیشی گرفته است.

در مورد پلاسما ها موضوع کمی فرق می کند.طبق اعلام اخیرال جی، این شرکت تصمیم دارد کم کم تولید پلاسماها را متوقف کند. از سویی دیگر این سامسونگ بود که همیشه به دنبال بهتر کردن کیفیت پلاسمای خود بوده است. پس بهتر است که در این زمینه سامسونگ را با پاناسونیک مقایسه کنیم.

سه بعدی؟

همانطور که پیش از این در راهنمای خرید تلویزیون هم گفته ایم. هرقدر روزلوشن تصویر بالاتر باشد کیفیت تصویر ۳D هم بیشتر است پس HD را با HD و ۴K را با ۴K  مقایسه کنید. ولی جدای از این حرف ها ال جی توانسته تکنولوژی سه بعدی را با قیمت پایین تری فراهم کند و به اذعان بسیاری ال جی در تلویزیون های سه بعدی پسیو خیلی خوب عمل می کند و می توان این برند را بهترین در این سبک دانست . سامسونگ اما ادعایش این است که تمرکز اصلیش را در بهبود کیفیت سه بعدی اکتیو گذاشته است. از آنجایی که ال جی تنها در تلویزیون های پلاسمای خود از تکنولوژی اکتیو استفاده می کند. نمی توان در این زمینه دو برند را با هم مقایسه کرد و باید آن را با سونی مقایسه کنیم.

Smart TV :

هرچند سامسونگ در این قسمت پیشقدم بود ولی حالا ال جی بعد از ۲ سال پیشرفت های خوبی داشته است و همچنان هم در حال بهبود است . البته تفاوت آنچنانی بین کارکردهای آنان نمی بینید.چرا که فعلاً توانایی های تلویزیون های اسمارت محدوده ای خاص دارد. خوشبختانه هر دو برند مدل های دارای WiFi و پورت اتصال به شبکه دارند که تجربه اینترنتی خوشایندی برای شما ایجاد خواهند کرد.

سامسونگ بخرم یا ال جی

منوی کاربری:

در هر دوره ای از عمر تلویزیون ها شاهد پیچیدگی های موردی منوهای تلویزیون بوده ایم. هنوز هم این داستان ادامه دارد و شاید تا حدودی مشکل تر هم شده است. با وجود اینکه این منوها کنترل مناسبی از قابلیت های تلویزیون را به شما می دهند، اما وقت می برد تا کاملاً یاد بگیرید.

ریموت کنترل:

هر دو کمپانی ریموت های خوب و کاربردی دارند. Magic Motion ال جی یکی از بهترین ایده های کنترلی تلویزیون ها بوده و هست. سامسونگ هم در این زمینه کارهایی کرده ولی حسی که کنترلر ال جی به کاربر می دهد شبیه کنترلر Wii است و شاید برای جوانترها کار کردن لذتبخش تر باشد.

سامسونگ بخرم یا ال جی

قیمت:

سامسونگ نه تنها در تلویزیون که در باقی محصولاتش هم روندی را پیش گرفته است که گویی راه اپل را سرلوحه خود قرار داده است. به همین دلیل ال جی توانسته در این زمینه از سامسونگ جلوتر باشد و رضایت بیشتری را برای خود جلب کرده است.

گارانتی: 

هر دو کمپانی نمایندگی های با قدمت و معروفی دارند. سام سرویس و گلدایران هر دو سال هاست که با این شرکت ها کار می کنند. نکته اینکه کلاً خدمات پس از فروش در ایران آنچنانی که همه فکر می کنند نیست و این دو نمایندگی هم از این داستان مستثنی نیستند.گهگاه از مصرف کنندگان مختلف شکایاتی مبنی بر سرعت عمل پایین ، کمبود متخصص و نبود قطعه در ایران می شنویم.

نتیجه گیری نهایی:

بدون شک در قیمت های پایین تر سامسونگ چه از نظر ظاهری ، چه از نظر امکانات و چه از نظر کیفیت بازار را به ال جی می بازد. ال جی توانسته با سیاست های قیمت گذاری خود (البته نسبت به سامسونگ) بخش بزرگی از بازار را در دست گیرد. اما در سری های گران قیمت سامسونگ و ال جی رقابت بسیار بسیار نزدیکی دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *