سونوگرافی دکتر طاهریان در مشهد

کلینیک رادیولوژی و سونو گرافی دکتر افضلی مشهد خانومهای مشهدی لطفا ی لحظه – صفحه 1 یه سونوگرافی خوب تو مشهد که جنسیت جنین رو همون … سونوگرافی دکتر طاهریان در مشهد سونوگرافی دکتر طاهریان مشهد – لیست مشاغل ایران – … سونوگرافی دکتر طاهریان در مشهد دکتر طاهریان | رادیولوژی و سونوگرافی و تصویر برداری مشهد لیست رادیولوژی های استان خراسان رضوی ( مشهد ) سونوگرافی دکتر طاهریان مشهد آدرس شماره تلفن سونوگرافی های مشهد

سونوگرافی تعیین جنسیت جنین (4)

 چهارمین مطلب از بسته تعیین جنسیت جنین به مرور شرایط سونوگرافی تعیین جنسیت می پردازد.

سونوگرافی دکتر طاهریان در مشهد

اینکه جنینی که در رحم مادر زندگی می کند پسر است یا دختر نه فقط کنجکاوی پدر و مادر بلکه اطرافیان شان را هم در طول بارداری بر می انگیزد و همه مدام از والدین جوان می پرسند که بالاخره این بچه پسر است یا دختر. از علائم بارداری که بگذریم، دقیق ترین روش برای تعیین جنسیت جنین انجام سونوگرافی است.

برای تعیین جنسیت کی سونوگرافی بدهیم؟
اگرچه روش های جدید از جمله نوعی کیت های خاص وارد بازار شده که والدین بتوانند در اولین سونوگرافی بارداری یعنی حدود 10 هفتگی به جنسیت جنین پی ببرند ولی اثربخشی این روش ها در مطالعات بلندمدت به اثبات نرسیده و هنوز هم متخصصان سونوگرافی حوالی 18 تا 20 هفتگی را برای تعیین جنسیت جنین به والدین توصیه می کنند.

آیا در جواب سونوگرافی اشتباه هم پیش می آید؟
بله. عوامل متعددی می تواند روی جواب سونوگرافی تعیین جنسیت جنین شما اثر بگذارد و جنسیت فرزند شما را اشتباه اعلام کند. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. زمان بندی نادرست
بهترین زمان انجام سونوگرافی تعیین جنسیت 18 تا 20 هفتگی است. قبل از این زمان ممکن است رشد به اندازه کافی نباشد و بعد از بیست هفتگی نیز ممکن است بچه بزرگ شده و به دلیل کوچک شدن فضای رحم و فشرده بودن بدن جنین، چیز زیادی در سونوگرافی مشخص نباشد.

2. تجهیزات
کیفیت دستگاه های مختلف سونوگرافی با یکدیگر متفاوت بوده و قدیمی بودن دستگاه می تواند روی تصویر و در نتیجه گزارش سونوگرافی اثر منفی داشته باشد.

3. وضعیت قرار گیری جنین
همه جنین ها در رحم مادرشان در یک وضعیت خاص قرار نگرفته اند به عنوان مثال قرار گرفتن جنین در وضعیت بریچ تعیین جنسیت را با مشکلات فراوانی روبرو می کند یا ممکن است اصلا تعیین جنسیت امکان پذیر نشود.

4. وزن مادر
هر چه اضافه وزن شما در طی دوران بارداری بیشتر باشد تعیین جنسیت جنین به دلیل پایین آمدن کیفیت تصویر سونوگرافی نیز مشکل تر خواهد بود.

5. تجربه
تجربه کسی که سونوگرافی را انجام می دهد عامل مهمی در پیشگیری از خطا در تعیین جنسیت است. البته تعیین جنسیت آنقدرها هم ساده نیست و حتی با تجربه ها هم ممکن است اشتباه کنند ولی قطعا اشتباهات شان کمتر از سونولوژیست های تازه کار است.

در ادامه می توانید تصاویر سونوگرافی جنین پسر و دختر را ببینید و با هم مقایسه کنید.

سونوگرافی دکتر طاهریان در مشهد
سونوگرافی دختر 17 هفتگی

سونوگرافی دکتر طاهریان در مشهد

سونوگرافی دختر 20 هفتگی
سونوگرافی دکتر طاهریان در مشهد
سونوگرافی دختر 22 هفتگی
سونوگرافی دکتر طاهریان در مشهد
سونوگرافی پسر 16 هفتگی
سونوگرافی دکتر طاهریان در مشهد
سونوگرافی پسر 17 هفتگی
سونوگرافی دکتر طاهریان در مشهد
سونوگرافی پسر 18 هفتگی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *