شمشیر حضرت علی در موزه لوور

شمشیر حضرت علی در موزه لوور شمشیر امام علی در موزه لوور شمشیر حضرت علی در موزه لوور شمشیر حضرت علی در موزه لوور عکسی از شمشیر حضرت علی موزه لوور شمشیر امام علی در موزه لوور شمشیر حضرت علی در موزه ی لوبر پاریس شمشیر امام علی در موزه لوور شمشیر ذوالفقار در موزه لوور شمشیر ذوالفقار در موزه لوور

1. ذوالفقار

ذوالفقار یک شمشیر تاریخی است که متعلق به حضرت علی علیه السلام بوده. حضرت محمد علیه السلام شمشیر ذوالفقار را در جنگ احد به حضرت علی دادند. این شمشیر یکی از مهمترین نشانه های اسلام و مورد احترام میلیون ها انسان است.

حضرت علی از این شمشیر در جنگ خندق که در شهر مدینه اتفاق افتاد نیز استفاده کرده اندبرخی می گویند که این شمشیر دوشاخه نیست بلکه دو لبه ی موازی دارد که سرعت و قابلیت عرفانی به آن می دهد. برخی هم عقیده دارند که شکل این شمشیر به صورت سنتی بوده. در برخی از تصاویر تیغه ی این شمشیر به شکل عدد هفت است که تا امروز هم باقی مانده و در دست امام زمان است. این شمشیر بخشی از مجموعه ی مشهور الجعفر است.

الجعفر یک کتاب مقدس شیعه است که از دو جعبه ی چرمی تشکیل شده که مهمترین وسایل از زمان حضرت محمد و حضرت علی علیه السلام را در خود دارد. این گنجینه بسیار ارزشمند است اما بازدید از آن برای عموم امکانپذیر نیست. این کتاب بخشی از احکام و قوانین اسلامی را بازگو می کند و همچنین مسائلی در مورد جنگ ها. علاوه بر این ها کیسه ای هم در آن است که داخل آن لباس جنگی و سلاح های حضرت محمد علیه السلام وجود دارد؛ شمشیر ذوالفقار هم یکی از وسایل بسیار ارزشمند این مجموعه است.

شمشیر حضرت علی در موزه لوورشمشیر حضرت علی در موزه لوورشمشیر حضرت علی در موزه لوورشمشیر حضرت علی در موزه لوورشمشیر حضرت علی در موزه لوورشمشیر حضرت علی در موزه لوورشمشیر حضرت علی در موزه لوورشمشیر حضرت علی در موزه لوورشمشیر حضرت علی در موزه لوورشمشیر حضرت علی در موزه لوور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *