طرز تهيه حلوا ساده رزا منتظمي

طرز تهیه کلم پلو رزا منتظمی | تک آشپز طرز تهیه حلوای رزا منتظمی طرز تهیه پای سیب به روش رزا منتظمی بایگانی – … طرز تهیه خورش قیمه رزا منتظمی – سایت آشپزی – … طرز تهیه چیکن استروگانف رزا منتظمی – سایت … طرز تهيه حليم – آشپزخانه ی شیندخت طرز تهیه کلم پلو رزا منتظمی آشپزی رزا منتظمی – آشپزی آکا طرز تهیه شله زرد رزا منتظمی | تک آشپز طرز تهیه حلوای خوشمزه تصویری – آکا

طرز تهیه حلوای ساده

طرز تهيه حلوا ساده رزا منتظمي
حلوا از جمله دسرهای ایرانیست که به شکل های متفاوتی تزیین و سرو می شود. در ادامه با تهیه حلوای ساده و خوشمزه همراه ما باشید.
بازدید : 110,762 نفر

مواد لازم حلوای ساده

آرد گندم 1 کیلوگرم
شکر 750 گرم
روغن 750 گرم
زعفران نیم مثقال
آب 4 لیوان
گلاب ½ لیوان

حلوای ساده

طرز تهيه حلوا ساده رزا منتظمي

طرز تهيه حلوا ساده رزا منتظمي

طرز تهیه حلوای ساده

روغن را در یک تابه بزرگ ریخته و روی اجاق گاز می گذاریم تا داغ شود. سپس آرد را می ریزیم و حرارت را ملایم می کنیم و مرتب به هم می زنیم تا آرد کامل سرخ شود (مهمترین نکته برای یک حلوای خوب سرخ شدن آرد آن به مقدارِکافی است. به این صورت که آرد باید با حرارت ملایم به حدی سرخ شود که رنگ آن خرمایی و عطر آن بلند شود و خوب روغن بی اندازد.)
سپس شکر را با آب مخلوط می کنیم و می جوشانیم تا به فرم شربت در آید. آنگاه گلاب و زعفران ساییده شده را در شربت می ریزیم و آرد سرخ شده را از روی اجاق گاز بر می داریم و کنار می گذاریم و شربت را به آن اضافه می کنیم و خوب به هم می زنیم تا شربت جذبِ حلوا شود.
توجه داشته باشید که آرد و روغن داغ است و به محض اضافه کردن شربت می پاشد و ممکن است دستتان را بسوزاند؛ پس احتیاط کنید. بعد از اضافه کردن شربت مخلوط آرد کمی جمع می شود و شکل حلوا را به خود می گیرد؛ باز هم 5 تا 10 دقیقه روی حرارت کم دائم هم بزنید تا حلوایتان آماده شود.دقت کنید که بعد از ریختن شربت، حلوا نباید زیاد روی شعله قرار گیرد، زیرا شربت آن می سوزد و حلوا خشک و سفت می شود.
سپس حلوا را در دیس می کشیم و بر طبق سلیقه تزیین می کنیم.

طرز تهيه حلوا ساده رزا منتظمي

نکات تکمیلی در مورد حلوای ساده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *