غذاهای مفید برای کبد دکتر خدادادی

کبد | طب قرآنی طب قرآنی و دکتر جمشيد خدادادیکبد غذاهای مفید و مضر برای کبد – علایم مزاجهای چهارگانه و … غذاهای مفید و مضر کبد چرب – alodoctor.ir فهرست کتاب پانزده روز تا سلامتی | طب قرآنی کتاب 15 روز تا سلامتی – فصل دوم – غذاهای مفید و مضر برای کبد رهنمودهای دکتر خدادادی در مورد تغذیه و سلامتی (قسمت طب قرآنی و دکتر جمشيد خدادادی – درمان ها پرسش و پاسخ – eteb.mihanblog.com رژیـم پــاکسازی جـسم و روح (رژیم 15 روزه سلامتی- …

کبد

 كبد در سمت راست بدن، زير دنده قرار دارد، و مركز ثقل بدن است.- غذاهاي مضر براي كبد: غذاهاي فريز شده،زودپز شده، ترشيجات، رب، سس، نمك زياد، چاي، ادويه‎‎‎جات تند، غذاهاي ساندويچي، شيريني‎‎‎جات قنادي، پيتزا، غذاهاي تبليغي(پفك، چيپس، شكلات،بيسكويت…)،گوشت زياد، سرخ‎‎‎كردني، تخم مرغ، غذاهاي چرب و پر حجم، سير داغ، پياز داغ، ماست، خوردن مايعات همراه غذا.

–  غذاهاي مفيد براي كبد: آب، ميوه‎‎‎جات، سالاد(كاهو، خيار، هويج، جوانه‎‎‎ها)، ليمو ترش تازه، سوپ جو هفته‎‎‎اي يكبار به همراه آلو بخارا، استفاده  2  تا  3  قاشق عسل بصورت شربت عسل، استفاده از ترشيجات طبيعي( زرشك، شاتوت،…)، انواع مركبات، توت فرنگي، هويج، روغن زيتون ،عناب، بالهنگ و خاكشير.

– كساني كه كبد آنها مشكل دارد تا چهل روز از خوردن غذاهاي سرخ‎‎‎كردني و فرآورده‎‎‎هاي حيواني پرهيز كنند.

– اگر كبد دچار اشكال شود، فرد دچار افسردگي، نگراني، اضطراب، خمودگي، بي‎‎‎حالي، چهره‎‎‎درهم كشيده، چهره رنگ و رو پريده، چهره تيره، ديدن كابوس و گوشه‎‎‎گيري مي‎‎‎شود.

– هميشه شبها به سمت راست بخوابيد.

– از علائم اشكال در كبد، يبوست و پف كردن زيرچشم پس ازبيدارشدن، ريزش‎‎‎موو وجود لك در صورت.

– تب خال:به علت كمبود ويتامين در بدن، و يك شوك عصبي، كبد دچار مشكل شده و فرد تب‎‎‎خال مي‎‎‎زند.

– دم كرده پوست سيب براي تب خال بسيار مفيد است.

– اكثر بيماريهاي پوستي در ارتباط با كبد است.

– غذا را سرخ نكنيد كه باعث فشار بر كبد و عصبي شدن شما مي‎‎‎شود.

– شاتوت بهترين دارو براي انواع هپاتيت است.

– يك نوشيدني مفيد براي كساني كه كبد آنها مشكل دارد: تركيبي از آب ليمو شيرين، آب ليمو ترش، آب نارنج، آب پرتقال و آب سيب. اگر كساني نمي‎‎‎توانند ترشيجات بخورند: يك ليوان آب سيب با آب يك عدد ليمو ترش تازه.

– بهترين دارو براي كبد: هويج، روغن زيتون، ليمو ترش تازه و توت فرنگي.

– يك غذاي مفيد براي كبد: پوره كدو حلوايي و هويج، كدو حلوايي و هويج را بخار پز نموده و سپس رنده مي‎‎‎كنيم، ليمو ترش تازه و عسل را به آن اضافه مي‎‎‎نماييم، پوره آماده مي‎‎‎شود.

– اين پوره براي بچه‎‎‎هايي كه ناآرام و عصبي هستند، مفيد است.

– اضطراب، ناراحتي، ترس و عصبانيت آنزيمهاي كبد را بالا برده و شخص را بيمار مي‎‎‎كند، براي پائين آوردن آن، انار بهترين درمان است.

– افراد لاغر مشكل كبدي دارند، اگر بر طرف شود چاق مي‎‎‎شوند. غذا را خوب بجوند و با غذا ماست و آب نخورند.

– قارچ پوستي: نشانه ناراحتي كبدي است، براي رفع آن، پوست را بايد با روغن كنجد ماساژ داد و غذاهاي موافق مزاج خورد.

– ناراحتيهاي پوستي: يا از گرمي ايجاد مي‎‎‎شود و يا از سردي، كساني كه ناراحتي كبدي دارند و يا صفراي بالايي دارند بر روي كتف آنها و يا پشت كتف جوش مي‎‎‎زند ولي كساني كه از سردي دچار ناراحتي پوستي مي‎‎‎شوند، پوست خشك شده ، خارش زيادي داشته و ترك مي‎‎‎خورد و خون مي‎‎‎آيد.

– ترك پاشنه پا: نشانه اشكال در كبد است. خورشت آلو، اسفناج، سيرابي، انار، پاچه گوسفند، زرشك و عناب استفاده شود.

……………………..

درمان کبد چرب و مشکلات کبد

کبد چرب علت کبد چرب و درمان آن

غذاهای مفید برای کبد دکتر خدادادی
درمان کبد چرب

علت اصلی کبد چرب چیست؟

کبد چرب همچون بسیاری دیگر از بیماری ها ارمغان طب و بهداشت غربی است! راستش را بخواهید اگر غذایتان را درست نکنید فایده ای ندارد… یکی از علل کبد چرب خوردن نان بدون سبوس است. پس اول نان خود را درست کنید. همچنین اب بین غذا نبایسد خورد – مصیبت سوم روغن های صنعتی جامد و مایع که همه چیز داخلشان هست الا روغن خوراکی… به مبحث روغن سالم مراجعه کنید: اینجا

خلاصه کلام: نان سالم، آب سالم، روغن سالم

درمان اسلامی کبد چرب – آیت الله تبریزیان

علت بیماری های کبد
– علت اکثر بیماری های کبد و چربی کبد مربوط به نحوه خوردن آب است.
– نخوردن آب بصورت مکیدن و مستقیم وارد حلق کردن آن.
– خوردن آب بدون فاصله و بصورت پیوسته.
– در شب ایستاده نوشیدن، تندتند نوشیدن و وسط غذا نوشیدن.
– زیاد نشستن در دستشویی (علت سردرد و بواسیر نیز میشود).

▫️نشانه کبد چرب چیست؟
۱- ترک روی زبان
۲- فشار کبد به قفسه سینه در سمت راست شکم (محل کبد)

برای کبد چرب باز مهم سنامکی هست که تمام چربی بدن، حتی چربی دیواره شکم را خارج می کند.سنای مکی در روایات ما برای کل چربی ها خیلی تعریف شده است. چربی های بدن را بیرون می ریزد. در روایت داریم امام صادق (علیه السلام) می فرماید: «لَو عَلِمَ النّاسُ ما فِی السَّنا لَبَلَغوا کُلَّ مِثقالٍ مِنهُ بِمِثقالَینِ مِن ذَهَبٍ.» [۵]یعنی «مردم اگر بدانند سنای مکی چه خصوصیتی دارد، هر مثقالش را با دو مثقال طلا می خریدند.» و رسول خدا (صلی الله علیه و آله ) می فرماید: «فَلَو دَفَعَ شَیءٌ المَوتَ لَدَفَعَهُ السَّنا.» [۶]یعنی «اگر چیزی مرگ را دفع کند، همان سنا است.»
سنای مکی، برای چربی بدن، چربی کبد و چربی خون و برای چربی دیواره ی شکم استفاده می شود و خیلی موثر و مفید است. دارویی عاجل، سهل و آسان است.
طریقه مصرف:
چهار، پنج گرمش را مثل چایی دم کنید و یک لیوانش را بخورید.

▫️درمان کبد چرب
۱- دم کرده سنای مکی (به مبحث #سنا مراجعه شود)
۲- اگر مقاوم باشد داروی ترکیبی #مرکب_یک (تهیه از مطب استاد)

_______________________________

علایم کبد چرب چه چیزهایی است؟

چند روزی هست که در قسمت راست ناحیه ی شکم احساس درد دارم, ظاهرا درد در ناحیه ی کبد هست,اگر بخاطر کبد چرب میباشد,درمانش چه چیزی است؟

مشکلات کبد و درمان کبد چرب -دکتر روازاده:

کبد چرب اصلا وجود ندارد و چربی مفید دوست کبد است.کبد و قلب ما از چربی های مفید استقبال می کند و خشکی کبد بیماری است که عامل خشکی پوست و مو می شود. روغن زیتون، روغن کنجد و روغن های محلی، هیچ ضرری برای بدن ندارند و حتی سلامت بدن را تضمیبن می کنند. برای مثال شما می توانید کسی که چربی ۱۵۰۰ دارد را با کره محلی درمان کنید و بعد ببینید که آن چربی ۱۵۰۰ ظرف یک هفته به ۲۵ تا ۴۰ می رسد. روغنی مفید است که در اثر گرما شل و نرم شود نه اینکه شبیه روغن های صنعتی روی گاز ریخته سفت شود. پس در حقیقت چیزی که باعث چربی کبد و بیماری های قلبی می شود، روغن های صنعتی است. بنابراین چربی کبد یک پلاک سوخته از روغن های صنعتی است که در دمای بالای کبد سوخته و به شکل چربی های زاید در می شود.

رفع مشکل کبد چرب…

۱_رعایت بهداشت اسلامی -سر نکشیدن آب -آب خیلی سرد نخوردن -آب بین غذا نخوردن و…

۲_نخوردن ممنوعات غذایی(چای..نوشابه..دوغ.. سوسیس وکالباس،و قند و شکر،روغن صنعتی و سرخ کردنی و تنقلات مصنوعی و..

۳_پرهیز از روغن های نباتی جامد و مایع بازار و استفاده از روغن های طبیعی مثل کنجد ، حیوانی و…

۴_رفع یبوست

۵_مصرف غذاهای خام (سبزیحات و میوه جات)

۶_استفاده ازترشیجات طبیعی:انار ،الو،زرشک،و به خصوص هلوی رسیده..

۷_عدم مصرف آب با غذا

۸_نخوردن اب بین غذا و بلافاصله بعد ازغذا دوساعت و نیم بعد و نیم ساعت قبل از غذا میل کردن آب

۹_خوردن روزانه دویا سه لیوان نکتار،سیب

۱۰_خوب جویدن لقمه ها

۱۱_خوردن شاتوت و عسل

۱۲_نوشیدن شربت رب انار و عسل

۱۳_نوشیدن آب زرشک و عسل

۱۴_خوردن شربت سکنجبین

دور این غذاها را خط بکشید! پرهیزات کبد چرب:

از مصرف غذاهایی مانند غذاهای فریز شده و یخ زده، ترشیجات، ماست پرچرب، سس، نمک زیاد، غذاهای فست‌فود، انواع شیرینی‌ها، پیتزا، انواع سرخ‌ کردنی ها مانند سیر داغ، پیاز داغ، چیپس، پفک، غذاهای چرب و نوشابه های گازدارپرهیز کرده و تا می‌توانید به جای آنها از میوه‌های تازه، سبزیجات مختلف به ویژه کاهو، خیار، هویج وغذاهای سالم و طبیعی استفاده کنید. رعایت این رژیم در تمامی دوره‌های سنی به پیشگیری از ابتلا به کبد چرب و دیگر بیماری‌های کبد کمک می‌کند.

پیشگیری و درمان کبد چرب  با مصرف روغن سالم:

دکتر روازاده: عامل ایجاد کبد چرب، خود ما هستیم  چرا که از روغن های صنعتی بجای روغنهای خوراکی به نام بهداشت استفاده کرده ایم. روغنهای صنعتی وقتی در محیط گرم قرار می گیرند خصوصاً در گرمای ۴۰ درجه کبد سفت می شوند و باعث چرب شدن کبد می گردند. برای از بین بردن آن نیز باید روغنهای خوراکی که در برابر گرما مقاوم هستند و سفت نمی شوند مانند روغنهای کنجد، زیتون یا محلی را استفاده کنید تا این روغنها، روغنهای سفت شده کبد را در خودشان حل نمایند و باعث دفع آنها شوند.

 

 

درمان سنتی کبدچرب

  بیماری کبدچرب امروزه با تغییر در نحوه غذاخوردن و گرایش مردم به مصرف فست‌فود بیشتر به گوش می‌رسد.این بیماری که اختلال در کارکرد کبد است را می‌توان به روش سنتی کنترل و درمان کرد. علی حسینی، متخصص طب سنتی در گفت‌وگو با فارس گفت: کبد چرب به دلیل کاهش تحرک و تغذیه نادرست ایجاد می‌شود.در واقع به اختلال مزمن و بدون علامت در کبد گفته می‌شود که به دلیل تجمع چربی و التهاب در کبد است. وی ادامه داد: شایع‌ترین دلیل ایجاد کبد چرب آب خوردن بین غذا، داشتن استرس،مصرف الکل، مصرف دارو بیش از حد معمول و مصرفغذاهای فست‌فودی مثل سوسیس و کالباس و پنیر پیتزا است. حسینی گفت: کبد به طور طبیعی مزاج گرم و تر دارد بنابراین سرد شدن آن بر اثر عوامل مختلف می‌تواند توانایی کبد را برای تحلیل و متابولیزه کردن چربی ها کم کند و موجب انباشته شدن چربی در بافت کبد و ایجاد کبد چرب شود. این متخصص طب سنتی افزود: بنابراین مصرف ترشی ها به ویژه سرکه و آبغوره، خوراکی های سرد مثل ماست، دوغ ترش، خیار و کدو یا نوشیدن مایعات سرد باعث سرد شدن کبد می شود که باید محدود شوند. وی افزود: همچنین کاهش وزن ناگهانی، تغذیه نادرست و مصرف بیش از حد چربی و کربوهیدرات به همراه گرسنگی طولانی مدت به ایجاد کبد چرب می انجامد. حسینی افزود: بنابراین مصرف سرکه سکنجبین، مصرف سالاد سبزیجات شامل هویج، کلم و روغن زیتون توصیه می شود.همچنین مصرف سیب با پوست به هنگام صبح و شب و مصرف عرق کاسنی، عرق خارشتر، عرق بید و عرق شاه‌تره نیز مفید است. این متخصص طب سنتی گفت: مصرف خاکشیر و عرق ترنجبین نیز موثر است.همچنین برای سرخ کردن غذا از روغن کنجد و زیتون بیشتر استفاده شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *