مرغ وسبزيجات در سيخ چوبي

طرز تهیه ی كباب چوبی مرغ – sooran.com طرز تهيه کباب چوبي با مرغ يا فيله مرغ کباب چوبی مرغ | سرآشپز كباب كوبيده مرغ با سيخ چوبي | تک آشپز طرز تهیه کباب مرغ چوبی یا جوجه سیخی | فست فود جوجه ‌كباب چوبی با سس | آشپزی کباب چوبي مرغ – واضح – vazeh.com كباب چوبي مرغ *** ترجمه اختصاصی آشپزی نوین – طرز تهیه کباب های مختلف سالاد سوسیس با سیخ چوبی | پرتال پارسه گرد

طرز تهیه ی کباب چوبی مرغ

مرغ وسبزيجات در سيخ چوبي
مواد اولیه :
سينه مرغ بدون استخوان 700 گرم
خامه 1/4پيمانه
روغن مايع سه قاشق سوپخوري
زعفران دم‌كشيده يك قاشق سوپخوري
كره 50 گرم
آبليمو دو قاشق سوپخوري
نمك و فلفل به ميزان لازم

طرز تهيه:
كباب چوبي، اما به جاي گوشت از مرغ استفاده كنيد كه مي‌شود همان جوجه‌كباب چوبي، كي رو تا حالا ديديد كه از جوجه‌كباب بدش بيايد، من كه نديدم، شما ديده‌آيد، نه والا! فقط يك مطلب بگويم وقتي كه اين جوجه خوشمزه را ميل كرديد با چوب‌هايش شمشير‌بازي نكنيد يعني از دست بچه‌ها بگيريد و البته بعضي‌ها هم از چوب آن به جاي خلال استفاده مي‌كنند! اي بابا اين چه حرفيه كه من زدم. دستور تهيه اين كباب را مطالعه كنيد.

ابتدا سينه مرغ را به ابعاد 4×3 خرد مي‌كنيم. خامه، روغن مايع، نمك و زعفران را با هم مخلوط كرده و تكه‌هاي مرغ را داخل اين مواد به مدت پنج تا شش ساعت مي‌خوابانيم. سيخ‌هاي چوبي را كمي چرب مي‌كنيم و تكه‌هاي مرغ را به سيخ مي‌كشيم. تابه را روي حرارت گذاشته زماني كه داغ شد كمي آن را چرب كرده و سيخ‌ها را با فاصله در تابه مي‌چينيم و با حرارت بالا مي‌پزيم تا آب نيندازد. كره و آبليموترش را مخلوط كرده و روي حرارت گرم مي‌كنيم و اين مايه را روي سيخ‌ها مي‌ريزيم و كباب‌هاي داغ را همراه با چلو يا كته سرو مي‌نماييم.

………………………………………………
کباب مرغ و سبزیجات با سُس خامه ای ایتالیایی (Marinated Chicken and vegetable Skewers with Creamy Italian Dressing)
مرغ وسبزيجات در سيخ چوبي
جوجه کباب یکی از غذاهای متداول ایرانی است که طرفداران بسیاری هم دارد. معمولا در آشپزی ملل مختلف هم کباب مرغ به این اسم یا با نام های دیگری تهیه می شود. به سیخ کشیدن گوشت سینه مرغ، آن هم در سیخ های چوبی با سُس های گوناگون که هم از خشکی گوشت سینه مرغ کم کند و هم به آن طعم دلپذیری بدهد، در زندگی امروزی و آپارتمان نشینی، برای بیشتر افراد مطلوب و خوشایند است و میتواند تنوعی در غذاهایی که با گوشت مرغ تهیه می شوند، بوجود آورد. به نظرم این سُس ایتالیایی که از ترکیب خامه و مایونز و پنیر پارمسان درست می شود، یکی از خوشمزه ترین سُس هایی است که کباب مرغ را خیلی لذیذ و متفاوت می کند.
 
مرغ وسبزيجات در سيخ چوبي مواد لازم برای تهیه کباب مرغ و سبزیجات با سُس خامه ای ایتالیایی
 
سینه کامل مرغ – 1 عدد
فلفل دلمه قرمز – 1 عدد
 کدو سبز کوچ – 2 عدد
قارچ کوچک – 12 عدد
پیاز ریز شده – 2 ق.س
سیر له کرده – 1 ق.چ
جعفری ریز شده – 2 ق.س
ریحان ریز شده – 2 ق.س
خامه – 100 میلی لیتر
مایونز – 1/4 پیمانه
روغن زیتون – 1/3 پیمانه
پنیر پارمسان – 2 ق.س
آبلیموی تازه – 1/4 پیمانه
سرکه – 1 ق.س
ادویه مخصوص – 1 ق.م
نمک و فلفل سیاه – به میزان لازم
مرغ وسبزيجات در سيخ چوبي طرز تهیه کباب مرغ و سبزیجات با سُس خامه ای ایتالیایی
 
1) سینه مرغ را مکعبی تقریبا 2 سانت در 2 سانت خرد کنید.
2) فلفل دلمه را نیز حبه قندی درشت خرد کنید.
3) کدو ها را حلقه حلقه کنید.
4) سیر، پیاز، جعفری، ریحان، خامه، مایونز، روغن زیتون، پنیر پارمسان، آبلیمو، سرکه، 1 ق.م ادویه مخصوص، اندکی نمک وفلفل سیاه را داخل غذا ساز یا مخلوط کن بریزید تا یک سُس کِرِم مانند درست شود.
5) 1/2 پیمانه از سُس را روی مرغ خرد شده بریزید و با دست خوب مخلوط کنید و مرغ را در ظرف در بسته 4 تا 6 ساعت در یخچال بگذارید تا مزه دار شود.
6) بقیه سُس را در ظرف در بسته در یخچال بگذارید تا موقع سرو غذا استفاده کنید.
7) برای مزه دار کردن سبزیجات از ادویه مخصوص داخل نمک پاش بریزید و به میزان دلخواه آنها را با ادویه مزه دار کنید. البته هنگام به سیخ کشیدن این کار انجام دهید.
8) فر را از قبل با دمای 220 درجه سانتیگراد گرم کنید.
9) تکه های مرغ را همراه با سبزیجات به صورت یک در میان به سیخ های مخصوص جوجه گردان بکشید. بهتر است از قارچهای ریز استفاده کنید و آنها را درسته به سیخ بکشید. 
10) سیخ ها را در جای مخصوص خود در فر بگذارید و دکمه گردان را روشن کنید تا مرغ و سبزیجات با چرخش سیخ ها یکنواخت کباب شوند.
11) بعد از 30 دقیقه، شعله پایین فر را خاموش کنید و گریل را روشن کنید و 10 دقیقه بعد خاموش کنید و سیخ ها را از فر درآورید.
12) سیخ های فلزی همانطور که زود داغ می شوند، خیلی زود هم خنک می شوند. هم میتوانید با سیخ، کباب را سرو کنید و هم میتوانید از داخل سیخ ها درآورید و در دیس یا بشقاب بریزید و همراه با بقیه سُس آن را سرو کنید.
13) اگر جوجه گردان ندارید، اصلا مهم نیست؛ سیخ های چوبی را یک ساعت قبل در آب خیس کنید و بعد مرغ و سبزیجات را به سیخ های چوبی بکشید و در سینی فر فویل بیندازید و آن راچرب کنید و سیخ ها را در سینی بچینید و در فر قرار دهید. در این صورت باید بعد از 15 تا 20 دقیقه سیخ ها را خودتان برگردانید تا دو طرف آنها کباب شوند.
 
مرغ وسبزيجات در سيخ چوبي مواد لازم برای تهیه ادویه مخصوص
 
پاپریکا – 2 و 1/2 ق.س
پودر سیر – 2 ق.س
نمک – 2 ق.س + 1 ق.چ
فلفل سیاه – 1 ق.س
آویشن – 1 ق.س
پونه یا نعناع خشک – 1 ق.س
فلفل قرمز – 1 ق.چ
 
مرغ وسبزيجات در سيخ چوبيطرز تهیه ادویه مخصوص
 
1) همه مواد را با هم مخلوط کنید و به اندازۀ لازم در مواد اولیه سُس استفاده کنید و بقیه را در شیشۀ در بسته نگه دارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *