نزدیکترین مترو به هفت حوض

نزدیکترین ایستگاه مترو به میدان هفت حوض – چت … نزدیکترین ایستگاه مترو به میدان هفت حوض – چت … مسیر رفتن به میدان, ميدان هفت حوض (نبوت), مدائن, … نزدیکترین ایستگاه مترو به میدان هفت حوض نزدیکترین ایستگاه مترو به میدان هفت حوض تاپیک جامع استان تهران – Page 12 نزدیکترین ایستگاه مترو به میدان نبوت ایستگاه مترو نارمک – nimrang.ir خیابان گلبرگ – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد نارمک – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

نزدیکترین مترو به هفت حوض

میدان هفت حوض در منطقه ۸ تهران و محله نارمک، حدفاصل خیابان بهمن شرقی و مهران­پور، خیابان مدائن، چمن غربی و شرقی و خیابان سروان بختیاری واقع شده است. در واقع میدان هفت حوض هسته اولیه محله نارمک تهران می­ باشد که حدود نیم قرن پیش به صورت کاملاً از پیش اندیشیده شده و شهرسازانه به صورت شطرنجی توسط فرانسوی­ها ساخته شده و هفت حوض یکی از ۱۰۰ میدان سرسبز واقع در این محله می­ باشد.

علت نامگذاری این میدان وجود هفت حوض در آن می­ باشد که پس از اصلاحات هندسی صورت گرفته بر روی آن این تعداد حوض­ ها حتی افزایش نیز پیدا کرد.

هفت حوض را می­ توان به جرأت تنها میدان شهری واقعی در تهران دانست. میدانی که صرفاً نقش ترافیکی (فلکه) نداشته و در آن شاهد فعالیت­ های اجتماعی نیز هستیم. همه روزه افراد زیادی از نقاط مختلف تهران به دلیل جذابیت­ های مختلف آن خود را به این نقطه می­ رسانند حال یا برای خرید از مغازه ­های اطراف آن مثل بورس زیورآلات و البسه و یا گذراندن اوقات فراغت خود در کنار فضاهای سبز، حوضچه­ ها، آب­نماها و اغذیه فروشی­ های متعدد واقع در اطراف میدان. از ویژگی­ های مثبت دیگر در مورد میدان هفت حوض می­ توان به وجود مبلمان ­های شهری متعدد در داخل آن، مسیرهای ایمن برای عابر پیاده و نورپردازی زیبای آن در شب اشاره کرد. همچنین این میدان در مواقع خاص شاهد برگزاری رویدادهای خاص همچون عزاداری­ ها، اعیاد و برنامه­ های فرهنگی مختلف که توسط شهرداری تهران برگزار می­ شود، می­ باشد. وجود مسجد النبی در ضلع شمال غربی میدان هفت­ حوض که یکی از مراکز بزرگ فرهنگی و مذهبی در سطح منطقه می­ باشد نیز خود بر اهمیت این میدان افزوده است.

در صورتی که قصد سفر به این میدان تاریخی و زیبای تهران را دارید استفاده از متروی سرسبز یکی از بهترین گزینه­ ها می­ باشد که پس از طی مسیر کوتاهی از خیابان آیت می­ توان به میدان هفت حوض رسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *