نصب تله موش

دانلود Mouse Trap – بازی موبایل تله موش آموزش ساخت تله برای شکار حیوانات دانلود بازی موش و گربه کامپیوتر | یاس دانلود بازی آنلاین موش گیر – فکری فلش چگونه موش ها را از خانه بیرون کنیم؟ | ingooneh موش‌ها شناخت و روش مبارزه با آنها – سایت بهداشت … تله موش و سوسک کش برقی بدون عوارض – شیپور چطور بدون قتل و خونریزی از شر موش خانگی خلاص … جوندگان، موش ها یا رت ها – beytoote.com موش – sampashi.com

چگونه موش ها را از خانه بیرون کنیم

جدای اینکه موش ها کمی ترسناک به نظر می رسند “البته از نظر شما فقط چندش آور هستند”، خوردن وسایل منزل، آلودگی و بیماری چیزی نیست که بتوان آن را تحمل کرد. آستینها را بالا بزنید که می خواهیم با کمک گرفتن از گام های پیش رو، آنها را به دام بیندازیم و از شر آنها خلاص شویم.

روش اول: تله موش
1
محل تردد موش ها را پیدا کنید.

هر جایی که آثار خوردگی، و فضله موش پیدا کردید و سر و صدایی شنیدید، می تواند مسیر تردد موشها باشد.

2
حداقل 4 عدد تله موش تهیه کنید.

هر چه تعداد تله موشها بیشتر باشد، احتمال به دام افتادن آنها هم بیشتر می شود.

3
دستکش پلاستیکی به دست کنید.

هنگام آماده کردن تله موش ها بهتر است دستکش به دست داشته باشید. موش ها به بوی انسان حساس هستند و از تله ها دوری می کنند مگر اینکه خیلی گرسنه باشند.

4
مقداری طعمه و یک تکه جوراب زنانه پیدا کنید.

برای طعمه می توانید از بادام زمینی و گردوی بو داده، کره بادام زمینی، بیسکویت کرمدار و شکلات استفاده کنید. موشها به مواد غذایی شیرین، چرب و بودار جذب می شوند. مقداری طعمه را لای یک جوراب زنانه بپیچید و آن را به محل طعمه روی تله موش گره بزنید. با این روش احتمال عمل کردن تله موش هنگام جویدن و جدا کردن طعمه بالا می رود.

5
تله موش ها را در اتاق ها و جاهای مختلف منزل در مسیر تردد آنها قرار دهید.
6
تله ها را برای چندین ساعت رها کنید.

تله ها را برای چندین ساعت رها کنید و در اطراف آنها سر و صدایی ایجاد نکنید تا موش ها بدون ترس در خانه به دنبال غذا حرکت کنند و  در تله ها به دام بیفتند. معمولا شب هنگام وقتی همه خواب هستند و سر و صدایی نیست موش ها به تله می افتند.

7
تله ها را چک کنید.

اگر موش به دام افتاده بود تله را به همراه موش داخل کیسه زباله بیندازید و از منزل خارج کنید.

روش دوم: چسب موش
1
محل تردد موش ها را پیدا کنید.

هر جا یی که آثار خوردگی و فضله موش پیدا کردید و سر و صدایی شنیدید، می تواند مسیر تردد موشها باشد.

2
مقداری “چسب موش” از داروخانه خریداری کنید.
3
دستکش پلاستیکی به دست کنید.
4
چسب موش ها را روی یک مقوا به اندازه A4 بریزید.
  • مراقب باشید دست شما هنگام کار با چسب تماس پیدا نکند چون جدا کردنش بسیار سخت است.
5
مقداری طعمه روی مواد چسبی بریزید تا بچسبد.

موشها به مواد غذایی شیرین، چرب و بودار جذب می شوند. .  برای طعمه می توانید از بادام زمینی و گردوی بو داده، کره بادام زمینی، بیسکویت کرمدار و شکلات استفاده کنید.

6
تله ها را برای چندین ساعت رها کنید و در اطراف آنها سر و صدایی ایجاد نکنید.
7
تله ها را چک کنید.

اگر موش به دام افتاده بود تله را به همراه موش داخل کیسه زباله بیندازید و از منزل خارج کنید.

بخش سوم: جلوگیری از ورود مجدد موش ها
1
مسدود کردن راه های ورودی احتمالی

اگر سطح زیرین در در ها با زمین فاصله داشته باشند، موش ها به راحتی وارد خانه می شوند. موش ها می توانند به راحتی از شکاف های باریک نیز به داخل بخزند. بنابرین با تصور نکنید شکاف باریک است و چیزی نمی تواند از آن رد شود. به ابزار فروشی بروید و برای تمامی در ها درز گیر مناسب بخرید و در زیر در ها نصب کنید.
در های چوبی و  دیوار های گچی جلوی ورود کوش ها را نخواهند گرفت. قسمت زیرین اینگونه در ها را با ارتفاع مناسبی با پوشش های غیر قابل نفوذ مانند گرانیت یا ورق های فلزی مقاوم کنید.

2
دربسته نگه داشتن زباله ها.

موش ها به سمت بوی مواد غذایی جذب می شوند. برای دور نگه داشتن آنها از سطل زباله درب دار استفاده کنید و مطمئن شود که زباله ها به طور مرتب از محل جمع آوری می شوند.

3
تمیز کردن محل اطراف خانه.

محوطه داخله و بیرونی خانه که می تواند محل مناسبی برای زندگی جوندگان باشد و همچنین مواد غذایی آنها را فراهم کند، باید به خوبی تمیز شود. باقی مانده مواد غذایی در حیاط خانه می تواند جوندگان را به خود جذب کند.

4
استفاده از اسپری دور کننده جوندگان.

چندین محلول موثر را می توان از مواد طبیعی خانگی برای دور نگه داشتن موش ها از خانه به کار برد. موش ها با استشمام این مواد از محل دور می شوند. بعضی از این محلول های دور کننده در واقع از نظر انسان ها خوش بو هستند و تنها برای موش ها بدبو و آزار دهنده هستند. بنابرین می توانید بدون نگرانی آن ها را به مقدار زیاد اطراف خانه بپاشید. بهتر است این محلول را در کناره ها، گوشه ها، شکاف ها و فضا های تاریک بپاشید که موش ها بیشتر تمایل به این نوع مکان ها دارند.

  • روغن نعنا فلفلی: برای استفاده در فضای داخلی خانه نیز گزینه مناسبی است.
  • روغن سدر
نکته ها:
  • اگر محل ورود موش ها از خارج به داخل خانه را پیدا کردید بلافاصله محل ورود را مسدود کنید. اگر حفره ای در زمین یا دیوار کنده شده بهتر است با ملات سیمان پر شود.
  • موش ها ناقل بیماری ها گوناگونی هستند و علاوه بر این بویی که از خود به جا می گذارند راهنمای وروود موش های دیگر است. بنابر این حتما باید تمامی محل های تماس را ضد عفونی کنید. وسایل خانه را به خوبی ضد عفونی کنید و لباسها و رخت خواب ها و هرچیزی که جویده شده و قابل ضد عفونی نیست را دور بریزید.
  • اگر موشها در داخل خانه جایی مانند کمد، کابینت، صندوقچه، انباری، اتاق زیر شیروانی و غیره پنهان شده باشند، محبوس کردن آنها کمکی نمی کند. اول اینکه سوراخ دیگری ایجاد خواهند کرد و اگر هم بمیرند بوی بسیار نا مطبوعی خانه را فرا می گیرد.
  • تله موشها را می توانید درون قوطی های حلبی خالی روغن قرار دهید. موشها به جاهای تاریک و تونل مانند علاقه بیشتری دارند و بعد از به دام افتادن نیز صدای ایجاد شده می تواند شما را آگاه کند.
  • اگر موش گیر کرده در چسب موش هنوز زنده باشد، بهتر است بعد از خارج کردن موش از منزل و در فاصله ای بسیار دورتر در یک فضای غیر مسکونی مقداری روغن زیتون روی محل چسبیدن موش به مقوا یا کاغذ بریزید تا موش بتواند خودش را آزاد کند.
  • به غیر از چسب موش، تله های چسبنده دیگری در مدل های مختلف در بازار موجود هستند که می توانید آنها را خریداری کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *