پروپوزال داروسازي

انجام پروپوزال و پایان نامه داروسازی گزارش کارآموزی داروسازی|دانلود پروپوزال پایان نامه … انجام پایان نامه داروسازی | رشته داروسازی | گرایش … داروسازی – انجام پایان نامه|انجام پایان نامه کارشناسی … پرديس البرز دانشگاه تهران داروسازی – دانلود فایل پروژه و پایان نامه و تحقیق و … اخذ پذیرش و تحصیل در رشته داروسازی هند/لیسانس … كارگاه پروپوزال نويسي در دانشكده برگزار شد – … انجام پروپوزال و پایان … – sharifyar.com دانشکده داروسازی تبریز ایران – دانشکده داروسازی …

نوشتن پروپوزال و انجام پایان نامه داروسازی

معرفی رشته داروسازی

پایان نامه داروسازی از پایان نامه های مهم مجموعه ی پزشکی است. نقش دارو در پروسه ی درمان نقشی اساسی است. داروسازی مبتنی بر تحقیق و پژوهش برای تولید داروهای جدید وهمچنین عوارض داروها است. علوم شیمی و زیست شناسی پایه های اصلی علم داروسازی است. از اهداف مهم رشته داروسازی تربیت نیرو های ماهری است که بتوانند در زمینه ی تحقیق. برنامه ریزی ومشاوره در جهت ساخت و تولید داروها و نیز در زمینه ی توزیع ، مصرف و تجویز دارو به نظام بهداشتی جامعه کمک کنند.
رشته داروسازی چه مهارت هایی لازم دارد؟
با کمی تامل در پیرامون این رشته می توان فهمید که پایه و اساس داروسازی تحقیق و پژوهش است. بدون تحقیق ادامه فعالیت در این رشته امکان ندارد. بنابراین اولین ومهمترین علاقه مندی لازم برای ورود به این رشته عشق و علاقه به تحقیق و پژوهش است. تسلط به زبان انگلیسی از دیگر توانایی های لازم دراین زمینه است. دانشجوی این رشته باید در علوم شیمی و زیست شناسی از توانایی خوبی برخوردار باشد. قدرت استفاده از رایانه و نرم افزارهای تخصصی هم مهارت لازم دیگری برای این رشته است.

زمینه های کاری دانش آموختگان رشته ی داروسازی

  • فارغ التحصیلان مجموعه ی داروسازی با توجه به گرایش های مختلف می توانند در زمینه های زیر در جامعه فعالیت داشته باشند
  • مسئول فنی بیمارستان ها و داروخانه ها برای نظارت بر نسخه پیچی و چگونگی توزیع دارو
  • مشاوره در قسمت های مختلف درمانی برای مصرف درست دارو به پزشکان و پرستاران و بیماران
  • مدیریت بخش های مختلف سازمان های تولید و توزیع دارو
  • مسئول فنی در شرکت های داروسازی به منظور نظارت بر کیفیت داروهای تولیدی
  • فعالیت در زمینه های پژوهشی کارخانه های داروسازی و آزمایشگاههای دارویی برای رفع نیاز های جامعه

گرایش های رشته ی داروسازی

گرایش های رشته ی داروسازی عبارتند از: داروسازي ، مفردات پزشکي ، راديو فارماسي ، شيمي دارويي ، فارماکولوژي ، مواد خوراکي و آب‌شناسي ، فرآورده‌هاي آرايشي و بهداشتي ، داروسازي بيمارستاني ، فرآورده‌هاي بيولوژيک و زهرشناسي. برخی گرایش ها ی تخصصی را که بعد از دوره ی عمومی وجود دارند را در زیر بیشتر معرفی می کنیم:

گرایش شیمی دارویی – Pharmaceutical Chemistry

این گرایش یکی از مهمترین گرایش های داروسازی است. ازاهدف مهم این گرایش تربیت نیروهایی است که به دانش شیمی به ویژه شیمی آلی مسلط باشند تا با تجزیه و بررسی واکنش های شیمیایی قادر باشند که ترکیبات موثر دارویی را تشخیص داده و اثرات آن را شناسایی کنند. این رشته به صورت تخصصی است که فارغ التحصیلانش مدرک Ph.D را بعد از اتمام تحصیلات دریافت می کنند.

گرایش سم شناسی – Toxicology

دراین گرایش توانایی شناسایی ترکیبات سمی در مواد غیر دارویی به دانشجویان آموزش داده می شود. در کنار آن دانشجویان این رشته علل و عوامل مسمومیت های دارویی ، سم زدایی ، درمان مشکلات استفاده از دوز های بالای دارویی را هم می آموزند. به غیر از فارغ التحصیلان داروسازی ، دانشچویان کارشناسی ارشد سم شناسی هم می توانند در این گرایش ادامه تحصیل دهند و مدرک Ph.D را بعد از اتمام تحصیلات دریافت کنند.

گرایش دارو شناسی – Pharmacology

این رشته با هدف آموزش شناخت اثرات و عوارض داروها بر بدن انسان راه اندازی شده است. دانشجویان این رشته با روشهای نوین و پیشرفته تعیین دوزهای دارویی ، روش‌های پیشرفته مدل‌سازی اثرات داروها در حیوانات و نیز سطح سلول‌ها و اندام‌ها آشنا می شوند.

پروپوزال داروسازي

گرایش کنترل دارو – Control of Pharmaceuticals

گرایش کنتری دارو گرایش نوینی است. دانش آموخته های این رشته با مهارت های کنترل کیفیت مواد اولیه برای ساخت دارو ها و فراورده های آن آشنا می شوند تا در صنایع داروسازی و مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهها مشغول به کار شوند. دراین گرایش مباحثی نظیر کنترل میکروبی داروها ، ایمنی دارو ، کنترل كیفیت زیست داروها ، طراحی و معتبرسازی روش‌ها و تجهیزات آنالیز ، كینتیك شیمیایی و پایداری مواد و فراورده‌های دارویی و همچنین كنترل و تضمین كیفیت مواد و فرآورده‌های دارویی به دانشجویان آموزش می دهند.

گرایش داروسازی هسته‌ای – Nuclear Pharmacy

دانشجویان این گرایش در طول دوره ی تحصیلی با رادیو داروها و روش های تشخیص و سنجش آن ها آشنا می شوند. همچنین کاربرد انواع رادیو داروها در درمان انواع بیماری ها را می آموزند.

گرایش بیوتكنولوژی دارویی – Pharmaceutical Biotechnology

یکی از گرایش های نوظهور رشته ی داروسازی است که با هدف سود بردن از تکنولوژی های پیشرفته در ساخت دارو هاست. درطول دوره مهارت های ضروری برای استفاده از علوم سلولی- مولكولی ، و ژنتیك به منظور ساختن مواد مورد نیاز در تولید داروها به دانشجویان آموزش داده می شود.

رشته داروسازی به دلیل نیاز جامعه از بازار کار مناسبی برخوردار است. اما شاید از مقبولیت اجتماعی کمتری نسبت به دیگر رشته های پزشکی برخوردار باشد. درصد قابل توجهی از فارغ التحصیلان این رشته در دارو خانه ها و صنایع مختلف دارویی مشغول به کار می شوند. و تعداد دیگری در زیر مجموعه های وزرات بهداشت و درمان جذب می شوند. علاوه بر این فارغ التحیصلان این رشته می توانند به صورت بخش خصوصی درقسمت های مختلف جامعه مشغول به کار شوند.

نوشتن پروپوزال و انجام پایان نامه داروسازی در شریف یار

دپارتمان علوم پزشکی موسسه شریف یار برای انجام پایان نامه ارشد و به منظور نوشتن پروپوزال و انجام پایان نامه داروسازی ، متشکل از فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر کشور در رشته داروسازی، بدین وسیله آمادگی خود جهت مشاوره ، نوشتن پروپوزال و انجام پایان نامه ها و طرح های پژوهشی رشته داروسازی اعلام می­ نماید. جهت ثبت سفارش طرح پژوهشی خود بر روی سفارش انجام پایان نامه داروسازی کلیک کنید و یا فرم خلاصه شده زیر را تکمیل فرمایید تا همکاران ما در اولین فرصت جهت پیگیری درخواست، با شما تماس بگیرند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *