چغاله در طب سنتي

بادام و موارد مصرف آن در طب سنتی ایران مقالات پزشکی، مقالات طب سنتی ایران طب سنتی ایران – بادام داروهای گیاهی،طب سنتی،خواص گیاهان دارویی،داروهای … طب سنتی ایران – ميوه ها و خواص ان مقالات مرتبط با طب سنتی – ravazadeh.com ‫طب سنتی | Facebookطب سنتی – article.tebyan.net بخور نخورهای طب سنتی – beytoote.com بهترین اطبای سنتی – tabaye

چغاله در طب سنتي

اگر اهل میوههای نوبرانه باشید یا نباشید نمیتوانید از طعم و رنگ چغاله بادام یا بقول خراسانی ها اخکوک بگذرید. چغاله بادام که یکی از پرطرفدارترین میوههای بهاری است.چغاله میوه کالی است که قشر خارجی آن سبز رنگ و پوشیده از کرک و داخل آن لایه‌ای سفید و نرم وجود دارد که مغز آبکی و نازکی را در خود نگهداری می‌کند. این میوه تنها در فصل بهار آن هم در مدت زمان کوتاهی خودی نشان می‌دهد و ناگهان وارد مرحله تکامل شده و پوسته سبز بیرونی‌اش سفت و سخت و دندان‌شکن می‌شود. چغاله می‌تواند متعلق به میوه هلو، زردآلو(اخکوک) و بادام باشد.
اما بد نیست بدانید چغاله هلو و زردآلو در مقایسه با چغاله بادام بافت سفت و سخت‌تری دارد و اگر موفق شوید با دندان‌های نیشتان آن را خرد و سپس آسیاب کنید می‌فهمید که اصلا به خوشمزگی و تردی چغاله بادام نیست و از طرفی تلخ و گس است.
نکته قابل توجه آن‌که چغاله زردآلو، هلو و بادام اگر تلخ باشد بدون شک حاوی مقادیری سیانور است که مصرف زیاد آن موجب مسمومیت می‌شود و سمیت چغاله هلو و زردآلو می‌تواند بیشتر باشد. هم‌اکنون بیشترین محصولی که در بازار عرضه می‌شود چغاله بادام شیرین است. جالب است بدانید با آن‌که مغز بادام از نظر طب سنتی گرم و ‌تر است، اما آن طبع سردی دارد و زیاده‌روی در مصرف آن موجب سردرد، دل پیچه، تهوع، اسهال، ترشح بیش از حد بزاق و رخوت می‌شود.

سلامت پوست و مو:

چغاله بادام کلسیم و ویتامینC دارد، البته به مقدار اندک. در گذشته از این میوه برای درمان زخم‏های گوارشی استفاده می‏کردند و همچنین دارای منیزیم میباشد که در آرامش اعصاب نقش مهمی بازی میکند. ویتامین E موجود در آن برای سلامت پوست و مو هم مفید است و هر عدد آن حدودا ۵ کالری انرژی دارد. این میوه علاوه بر همه این موارد، تقویتکننده معده است، لثه و ریشه دندان را تقویت میکند و برای رفع خشکی دهان هم مفید است.

نگران سرطان معده نباشید:

چغاله بادام ترکیبات اسیدی ویژهای دارد که وجود آنها در معده از آسیب رسیدن به بافت معده و بروز سرطان جلوگیری میکند. البته این نکته را درنظر داشته باشید که این میوه خوش طعم بهاری از نظر ویتامینC کامل نیست. این باور هم که کمکالری بودن آن موجب لاغری میشود اصلا مورد تائید نیست.

-چغاله_میوه من

عضلاتتان نمیگیرد:

اگر چغاله بادام را به اندازه بخورید و نکات بهداشتی در مورد شیوه مصرف آن را رعایت کنید میتوانید از فواید مهم آن مثل جلوگیری از گرفتگی عضلات بهرهمند شوید. این میوه سبز رنگ که در واقع بادام کال و نارس است سرشار از کلروفیل است. کلروفیل در بدن ما در مسیر کانال گوارشی به تولید منیزیم کمک بسیاری میکند. منیزیم هم در کاهش گرفتگی عضلات نقش موثری دارد. بنابراین خوردن به اندازه و متعادل چغاله بادام تا اندازهای میتواند به بهبود گرفتگی عضلات شما کمک کند.

زیاد نخورید:

چغاله بادامهایی که مقداری تلخی دارند حاوی مقدار بسیار کمی اسیدسیانیدریک به علاوه ترکیبی از سم خطرناک سیانور هستند. بنابراین بهتر است در خوردن این نوبرانههای بهاری خوشمزه احتیاط کنید چون مصرف زیاد آنها احتمال مسمومیت بهدنبال دارد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *