کاسبرگ گل لیلیوم

آموزش گل لیلیوم کریستالی – مابانو گل لیلیوم ( سوسن ) lilium | گل فروشی گل کالا | 8 – 59 … کاشت پیاز گل لیلیوم – bazram.com آموزش گل لیلیوم – tebyan.net شناخت اجزای گل ها – aftabir.com آموزش جام ویترای با گل لیلیوم عكسهای بسیار زیبای گل لیلیوم عکس گل لیلیوم – گالری عکس عکس گلهای لیلیوم – ax-ax.com دانلود پاورپوینت گل flower – irandac.com

گل لیلیوم

در قرن نوزدهم، گیاهشناسان استپ های خاورمیانه را موردمطالعه قرار دارند و تعداد زیادی گلهای پیازی از جمله لیلیوم(سوسن) را به اروپا و آمریکا بردند و مشغول کشت و کار آنها شدند. لیلیوم از لغت li به معنای سفیدی گرفته شده است و در اصل منظور رنگ سفید سوسن مدونا بوده است که با ارزشترین کولتیوار  lilium longifloraum می باشد.

مشخصات کلی خانواده :liliaceae
این خانواده دارای بیش از ۲۰۰ جنس است که بیشتر در نواحی معتدل کره زمین می روید. گل گیاهان این خانواده، تری مر است یعنی اجزای گل آن سه یا ضریبی از سه است مثال جام گل، شش قسمتی بوده و پرچمها ۶ عدد و کلاله سه قسمتی است. تخمدان فوقانی بوده و کاسبرگها و گلبرگها بر روی دو دایره خارجی و داخلی قرار گرفته اند.

مشخصات لیلیوم:
این جنس دارای ۸۰ گونه است، معمولا مناطق معتدل را ترجیح می دهد و بومی نیممکره شمالی می باشد. اندام زیرزمینی آن پیازی فلسی است که در رنگهای مختلف دیده می شود برگهای آن کوتاه و با رگبرگهای موازی است و به صورت متقابل در طول ساقه قرار گرفته اند. ارتفاع بوته بین ۳۰- ۷۰ سانتیمتر است.

ارقام لیلیوم کشت شده در ایران:
لیلیوم آسیایی lilium Asiatic: این رقم با آب و هوای ایران سازگار بوده و به رنگهای قرمز، نارنجی و زرد دیده می شود. دوام این گل نسبت به رقم اورینتال کمتر ولی مقاومت آن به بیماریها بیشتر است.

لیلیوم اورینتال lilium oriental : در این رقم تراکم بوته ها کمتر، غنچه ها کوچکتر و دیررس است. گیاه به بیماری کمبود آهن و بیماری قارچی حساس است و خود پیاز هم به قارچ حساس می باشد. قارچها ممکن است در داخل خود پیاز یا درون خاک وجود داشته باشند. گلها به رنگهای روشن سفید و صورتی و معطر است. گلها نسبت به رقم آسیایی درشت تر و پیاز آنها گرانتر است.

لیلیوم lilium longifloraum: این گیاه بومی ژاپن است و ساقه ای به ارتفاع ۷۵ سانتیمتر دارد و دارای گلهای درشت سفید شیپوری و معطر است محل کاشت آن باید کاملا آفتابی و دور از باد باشد. زمین کاشت باید سبک و دارای زه کش مناسب باشد. این رقم آهک دوست است.

LA: هیبریدی بین دو گونه longifloraum و Asiatic می باشد غنچه های آن کرک دار است و نسبت به رقم آسیایی زود گل تر است.

نیازها:
خاک: بستگی به منطقه کشت آن دارد و با توجه به کمبود های خاک منطقه، آنرا کوددهی می کنند. یک خاک سبک شامل دو قسمت خاک باغچه یک قسمت ماسه بادی و یک قسمت خاک برگ که حدود ۲ سانتیمتر کود گاوی بر روی آن ریخته شده ، مناسب می باشد. در کل لیلیوم به یک خاک سبک دارای زه کش مناسب نیازمند است و معمولا خاکهای اسیدی را ترجیح می دهد.

نور: در گلخانه باید حداکثر نور برای گیاه مهیا شود(نور کامل و غیرمستقیم)، در صورت کمبود نور، طول ساقه افزایش می یابد، گلها کوچک و کمتر می شوند و برگهای مسن تر زرد می شوند. این گیاه روز خنثی است و طول مدت روز تاثیری در گلدهی آن ندارد. با این وجود، ساقه لیلیوم در روزهای بلند، بلندتر و گلهای آن درشت تر می شوند.

درجه حرارت: رشد گلدهی لیلیوم تحت تاثیر مستقیم درجه حرارتی است که پیازها پس از برداشت در آن قرار می گیرند، مثلا اگر بعد از برداشت پیازها به مدت دو هفته در دمای ۲۷ درجه تیمار گرمایی شوند و بعد به مدت ۴-۶ هفته در دمای ۳-۵ درجه تیمار سرمایی شوند و سپس یه مدت دو هفته در دمای ۹ درجه حرارت قرار گیرند. در اسرع وقت به گل می روند البته این زودرسی با کوچکی گلها همراه خواهند بود. بهترین دمای گلخانه برای لیلیوم ۱۸-۲۱ درجه سانتیگراد است.

آب: لیلیوم به آبیاری هر روزه نیازی ندارد برحسب نوع خاک و آب و هوا آبیاری می شود در هوای بارانی و دمای پایین، تبخیر کمتر است، پس کمتر آبیاری می شود و در هوای گرم و خشک تبخیر بیشتر است و به دفعات بیشتر آبیاری نیاز دارد. آبیاری باید به نحوی صورت بگیرد که خاک مرطوب باشد و وقتی آبیاری دوباره صورت می گیرد که سطح خاک تقریبا خشک شده باشد غرقاب کردن خاک مناسب نیست، زیرا گیاه دچار خفگی می شود همچنین رطوبت زیاد باعث شیوع بیماری قارچی می شود.

ازدیاد و تکثیر:
قلمه فلس: که از طریق جدا کردن فلس های پیازی و کاشت آنها در فصل پاییز صورت می گیرد پیازهای درشت برای گرفتن قلمه مورداستفاده می گیرند تا اندوخته غذایی لازم را داشته باشند پیاز در لیلیوم فلسی است یعنی فلسها به هم نچسبیده اند بلکه هر کدام بطور جداگانه به صفحه تحتانی آن چسبیده اند بنابراین هنگام جدا کردن قلمه، فلس های آن را با دقت با کمی از صفحهتحتانی جدا کنیم و درون ماسه یا تورب مرطوب می کاریم و در گلخانه ای با دمای ۲۰ درجه سانتیگراد قرار می دهیم آبیاری در ابتدا نباید زیاد باشد وقتی ریشه ها نمایان شد آبیاری را افزایش می دهیم. ۵-۶ هفته پس از قلمه زدن در انتهای هر فصل یک تا چهار پیازچه به وجود می آید. پیازچه ها را از خاک خارج می کنیم و در فصل مناسب در خاک خارج از گلخانه می کاریم و در فصل پاییز پیازهای رسیده را برداشت می کنیم.

تقسیم پیاز: پیاز لیلیوم پس از مدتی در جهت عمودی به چند پیاز که قادر به تولید گل هستند تقسیم می شود می توان پیاز اصلی در پاییز از زمین درآورد و تقسیم کرد سپس کاشت

پیازچه:

  • الف: پیازچه هوایی: برخی از گونه های درشت لیلیوم مانند L.libuntigrinum وجود دارد یعنی در محل اتصال برگها به ساقه پیازچه هایی به اندازه نخود بوجود می آید و پس از پایان دوره گلدهی از پایه مادری جدا شده و بر روی زمین می افتند . در صورت مساعد بودن شرایط ، رشد کرده و پس از طی دوره رویشی به پیاز تبدیل می شود.
  • ب: پیازچه های زیرزمینی: پیازچه ها ممکن است زیرزمینی باشد در اینصورت آنها را از پیاز جدا کنیم و می کاریم تا پس از طی دوره رویشی تولید پیاز کنند.

کشت بذر: بهتر است بذر همان سال باشد بذر را در مخلوط ماسه و خاک برگ کاشته و در گلخانه ای با درجه حرارت ۱۸ درجه سانتیگراد قرار می دهیم و در اواسط بهار گیاهان حاصله را نشان می کنند این گیاهان پس از ۲-۳ سال تولیدی پیازهایی می کنند که قادر به گل دادن هستند.

بیماری ها:
سوختگی برگ: عامل آن قارچی به نام بوتریتیس می باشد و در مواقعی که هوا به مدت زیادی مرطوب بماند این قارچ به گیاه حمله می کند.

علائم: بر روی برگهای لکه های بیضی قرمز- قهوه ای ظاهر می شود که بتدریج توسعه می یابد و در نهایت کل برگ را گرفته و باعث مرگ آن می شود. برای مبارزه با آن به عنوان پیشگیری از قارچ کش هایی مانند تیرام استفاده کرد.

موزاییک: عامل ایجاد این بیماری ویروسها می باشند . از جمله علائم این بیماری ظهور خطوط کمرنگی بر روی برگها ظاهر می شود رشد گیاه کند و در نهایت متوقف می شود برای مبارزه ، گیاه مبتلا به این بیماری را نمی توان نجات داد به عنوان پیشگیری باید در طول زمستان گیاه را بر ضد حشرات مکنده مانند شته سم پاشی کرد.

زنگ لیلیوم: عامل این بیماری قارچی به نام اورومیس است. در این بیماری بر روی ساقه و برگها جوشهای قهوه ای رنگی بوجود می آید که در اصل حاوی اسپرهای قارچ هستند که پس از خروج از جوشها به صورت گرد قهوه ای رنگ ظاهر می شود برای مبارزه با آن باید از قارچ کش ها استفاده کرد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *